Karadağ Gezilecek Yerler

'Güncel Bilgiler' forumunda Eylem tarafından 17 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi

  Karadağ Gezilecek Yerler

  [​IMG]
  Karadağ, Balkanlar’da bir ülkedir. Doğusunda Arnavutluk ve Kosova, kuzeyinde Sırbistan, batısında Hırvatistan, Bosna-Hersek, güneyinde Adriyatik Denizi yer alır. Başkenti, Podgorica’dır.Karadağ’ın en gözde, en turist çeken şehirlerinden biridir Kotor. Bu buram buram tarih kokan şehir Balkanlar’ın gözdesi olan Dubrovnik’in minyatürü gibi adeta.Unesco Dünya Kültür mirasında yer alan Kotor’un dar sokaklarda kaybolmak, eski şehirde gün batımınız izlemek, leziz şaraplarından, pizzalarından tadarken telaşsızca yaşayıp giden insanları izlemek, birbirinden güzel plajlarında yılın yorgunluğunu atmak, göz alabildiğine uzanan yemyeşil doğasında kaybolmak istiyorsanız doğru adrestesiniz.

  Doğanın en güzel renklerini önünüze seren bu şehrin en tepesinde Steve Ivan Kalesi yer alıyor. Eğer üşenmeyip en tepeye kadar çıkarsanız benzersiz bir manzaraya şahit olacak ve fotoğraf çekmeye doyamayacaksınız. Adriyatik Denizi’nin hemen kıyısında kurulan Kotor, Akdeniz’de özenle kurulan bir ortaçağ kentidir.

  Unesco Kültür Mirası listesinde yer alan ve ‘Stari Grad’ olarak bilinen eski şehri ile dikkat çeker Karadağ’ın gözde şehirlerinden biri olan Budva.

  Özellikle bahar ve yaz aylarında günün her saati cıvıl cıvıl olan olan Budva sokaklarında gezerken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.Zeytin ve ananas ağaçları ile çevrili Stevi Stefan Adası, küçük bir köy olan Perast, Ostrog Manastırı, sakinliği ile dikkat çekiyor.

  Tarih Turu: Yüzyıllar öncesinden kalan tarihi binaları görmeden, geçmişin izlerini sürmeden ayrılmayın. Özellikle Budva’da yer alan ‘Stari Grad’ farklı bir dünyanın kapılarını aralayacak.

  Fotoğraf Turu: Karadağ’a giderken mutlaka yanınızda fotoğraf makinanınızı götürün çünkü gördüğünüz tüm güzellikleri fotoğraflamak isteyeceksiniz ve döndüğünüzde tekrar tekrar bakmak isteyeceğiniz harika bir fotoğraf albümünüz olacak.

  Yürüyüş: Tarihi dokunun ve doğal güzelliklerin iç içe geçtiği Karadağ’da en çok sokak aralarında gezmeyi seveceksiniz çünkü o dar sokaklar, o yüzyıllara meydan okuyan yapılar geçmişe yolculuk yapmanızı sağlayacak.