Karabasandan Korunmak İçin Okunacak Süreler

'Moda Rehberi' forumunda Yasemin tarafından 1 Mar 2013 tarihinde açılan konu

 1. Karabasandan Korunmak İçin Okunacak Süreler


  Geceleri uyumanız, gündüzleri de lutfundan rızk aramanız O’nun ayetin dendir” (Rûm Sûresi, 30/23)

  “Uykunuzu dinlenme vakti kıldık. Geceyi bir örtü yaptık” (Nebe Suresi, 78/9, 10;)
  Şüphe yok ki her derdin bir devası vardır. Zira Mevla’mız kuluna eziyet etmez, ancak imtihan eder. Bu nedenle de biz Müslümanlara yol göstermektedir. Bizler her konuda olduğu gibi bu konuda da Peygamber Efendimizi örnek almalıyız. Bu konu ile bire bir alakalı bir hadis i şerif şöyledir.

  Hazreti Ayşe (r.a) anlatıyor: “Hazreti Peygamber (s.a.v) yatağına girdiği vakit, ellerine üfleyip Muavvizateyn’i (yani, felak ve nas surelerini) ve kul hüvallahu ahad suresini (yani, ihlas suresini) okur ellerini yüzüne ve vücuduna sürer ve bunu üç kere tekrar ederdi. Hastalandığı zaman aynı şeyi kendisine yapmamı emrederdi”. Buhari, Fedâilu’l-Kur’ân 14, Tıbb 39, Da’avât 12; Müslim, Selam 50, (2192); Muvatta, Ayn t5, (2,942); Tirmizi, Da’avât 21, (3399); Ebu Davud, Tıbb 19, (3902)

  Bir çok yerde bir çok dua ve tavsiye bulabilirsiniz. Fakat şunu katiyen bilmelisiniz ki samimiyet ile bu hadis i şerifi uyguladığımız vakit inşallah şifa olacaktır. Bununla birlikte şu duaları da gün içerisinde ve yatağa girer iken okumanızda büyük faydalar vardır.

  (Estağfirullahelazim ellezi lâ ilahe illahü)- Büyük olan Allah’a istiğfar ederim, Allah’tan başka ilah yoktur.
  (el-hayyelkayyume ve etubü ileyh) – Allah ebediyyen diridir ve Ondan af dilerim.
  (Lâ havle ve lâ kuvvete illa billah) – Allah’tan başka güçlü ve kuvvetli yoktur. Ancak büyük olan ve her şeyi bilen Allah vardır.<
   
Yükleniyor...