Kara Sevda dizisi nerede çekiliyor?

'Medya Bölümü' forumunda Eylem tarafından 18 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi


  Kara Sevda dizisi nerede çekiliyor?

  [​IMG]
  Yayınlanmaya başladığı ilk günden itibaren reyting rekorları kıran Kara Sevda dizisi hem konusu, hem oyuncu kadrosu hem de çekim yapılan mekanlar açısından büyük beğeni topluyor.

  Başrollerinde Burak Özçivit ve Neslihan Atagül’ün yer aldığı Kara Sevda dizisinde kullanılan mekanlar izleyici tarafından çok merak ediliyor. Bu merakı gidermek için dizinin mekanlarını araştırdık.

  İlk olarak Nihan’ın yaşadığı görkemli ev ile başlayalım. Tarihi bir korunun içinde yer alan evin dekorasyonu ve mimarisi de büyüleyici. Evin modern görüntüsünün ardında oldukça klasik bir süslemesi var. Duvar mozaikleri ve süslemede kullanılan sanat eserleri bunun en güzel ispatı.

  İkinci olarak Leyla’nın yaşadığı deniz manzaralı konak var ki söyleyecek söz bırakmıyor. Özellikle balkonu ve balkon manzarası hayranlık uyandırıyor.

  Dizinin çekimleri başlarda İstanbul ve Zonguldak arasında çekilirken şu anda tamamen İstanbul’a taşınmış durumda. İstanbul’da ise çeşitli mekanlarda çekim yapılıyor. Sarıyer, İstinye sahili ve Yeniköy bu mekanlardan bazıları

  Dizinin konusu ve oyuncuları kadar mekanların da önemli olduğu Kara Sevda dizisiyle bir kez daha kanıtlanmış oldu. Bilindiği gibi daha önce de pek çok dizide ilk kez gördüğümüz mekanlara hayran kalmıştık. Mesela Mahir ile Feride’nin birlikte gittikleri kır kahvesi gibi, Bihterin yaşadığı konak gibi, Asmalı Konağın meşhur konağı gibi…