Kar geliyor

'Haberler' forumunda alemşah tarafından 21 Ocak 2011 tarihinde açılan konu


 1. Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara' nın batısı, Kıyı Ege ile Antalya ve Burdur çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinde, sabah ve gece saatlerinde sisle birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor. Pazartesi günü ise Marmara'ya kar geliyor. Hafta başında Trakya'da etkili olacak kar, Çarşamba günü İstanbul dahil tüm Marmara'yı etkileyecek.
  [​IMG]
  HAVA SICAKLIĞI: Kuzey kesimlerde 1 ila 3 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Ege ile Akdeniz'in batısında güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

  METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

  BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde yurdun iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı başta sürücüler olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.

  SİS UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde Marmara' nın doğusu ile iç ve doğu bölgelerde yer yer sis beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı başta sürücüler olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA: Parçalı, batısı çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Çanakkale çevreleri ile akşam saatlerinden sonra İstanbul ve Balıkesir çevreleri yağmurlu geçecek. Bölgenin doğusunda yer yer sis görülecek.

  EGE: Parçalı ve çok bulutlu, kıyıları sağanak yağışlı geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis görülecek.

  AKDENİZ: Az bulutlu, batısı parçalı ve çok bulutlu, Antalya ve Burdur çevreleri sağanak yağışlı geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis ile birlikte yüksek kesimlerde hafif buzlanma ve don olayı görülecek.

  İÇ ANADOLU: Kuzey ve batısı parçalı bulutlu, diğer yerler az bulutlu bölge geneli sisli geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı görülecek.

  BATI KARADENİZ: Parçalı bulutlu geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis ile birlikte yükseklerinde buzlanma ve don olayı görülecek.

  ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis ile birlikte buzlanma ve don olayı görülecek.

  DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer sis ile birlikte doğusunda kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı görülecek.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek. Bölgenin kuzey ve doğusunda sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görülecek.