Kansızlık için bitkisel çözümler

'Sağlıklı Yaşam' forumunda ZeuS tarafından 26 Tem 2009 tarihinde açılan konu

 1. Kansızlık özellikle bayanların en büyük sorunlarından biridir. Kansızlığa bağlı olarak,aşırı yorgunluk, güçsüzlük,solgun bir cilt, nefes darlığı, düzensiz kalp atışları yaşanır. Hatta bazı durumlarda çok şiddetli anemi felç, kalp krizi ve kalp tıkanıklığı gibi olumsuzluklar da yaşanabilir.

  Eğer kansız olduğunuzu düşünüyorsanız kansızlık için bitkisel çözümleri uygulamanızda yarar var.
  Şifalı Bitkiler

  Çilek kökü, oğul otu, atkuyruğu, sinirli yaprak ve keklik çayları tüketilmelidir.

  Havuç ve turp kabukları soyulmadan rendelenir, çiğ olarak biraz da lahana ve ıspanak doğranır. Zeytinyağı ve limon ilave edilerek salata olarak yenir.

  Günde üç çay bardağı pancar suyu içilir. Kırmızı pancar bol bol yenir.

  Yerelması haşlanıp yemelidir.

  Bir bardak kaynar suyun içine 4-10 gram maydanoz tohumu konduktan sonra 10 dakika bekletilir, günde 2-3 bardak tüketilir.

  Bir bardak kaynar suyun içine 6-8 gram ufalanmış ısırgan yaprağı konduktan sonra 10 dakika bekletilir, günde 2-3 bardak tüketilir.

  Bir bardak kaynar suyun içine 2 gram ıhlamur konduktan sonra 10 dakika bekletilir, günde 3-5 bardak tüketilir.

  İki kilo suyun içine 30 gram enginar yaprağı, 1 su bardağı siyah üzüm, 1 kaşık pelin otu ufalanarak konur. Orta ateşte bir saat kaynatılır. Soğuyunca süzülüp, balla tatlandırılır. Günde 3-4 bardak içilir. Bu işleme 10-15 gün devam edilir.

  Ek Olarak Önemli Bilgi ;

  Fazla miktarda içilen siyah çay, demirin tutulması ve vücuttan atılmasına neden olur. Çayı yemeklerden önce ya da sonra içine bir kaç damla limon ya da karanfil atarak içmeniz hem yararını artıracak, hem de demir emilimini önleyerek kansızlığa neden olmayacaktır.
   
 2. Cevap: Kansızlık için bitkisel çözümler

  süpermiş:cool:
   
 3. Cevap: Kansızlık için bitkisel çözümler

  teşekkürler :f40:
   
Yükleniyor...