Kanseri Yenen Ünlüler

'Resimli Konular' forumunda Dark tarafından 22 May 2010 tarihinde açılan konu

 1. Kanseri yene Ünlüler

  Chirstina Applegate
  Bir dönem ülkemizde de büyük bir ilgiyle izlenen " Evli ve Çocuklu" dizisinde Al Bundy'nin kızını canlandıran Christina Applegate'de de geçtiğimiz sene meme kanseri teşhisi konuldu. 36 yaşındaki oyuncu , erken teşhiz sayesinde kısa bir tedavinin ardından sağlığına kavuştu.  Defne Samyeli
  Eski Türkiye güzeli, haber spikeri Defne Samyeli, 2000 yılında rahim kanserine yakalanmıştı. Samyeli, Amerika'da gördüğü tedavi sonucu kanseri yenmeyi başardı. Güzel sunucu, o dönemde şunları söylemişti: "Hastalık, adı kanser de olsa, neticede insani bir olay. Tanıdığım, tanımadığım, sevdiğim birçok insan bu hastalığa karşı mücadele verdi. Neden ben olmayayım ki, üstelik erken teşhis edilmesi bir şans... Tüm kadınlara jinekolojik testlerini aksatmadan yaptı rmalarını tavsiye ediyorum. Belirtiler kendini gösterdiğinde çok geç olabiliyor çünkü."

  defne samyeli.


  Filiz Akın
  Türk sinemasının efsanevi oyuncusu Filiz Akın, 2002'de kanserle tanıştı. Kendisine konulan nazofarenks kanseri (burun ve ağız arkasındaki bir tür kanser) teşhisinden sonra uzun sure tedavi gördü ve hastalığı alt etti. Hastalığıyla mücadelesinde eşinden çok büyük destek gördüğünü söyleyen Akın, "Pozitif düşünün, moralinizi yüksek tutun, bağışıklık sisteminizi zayı flatacak stres, sigara ve diğer etmenlere izin vermeyin" diyor
  .

  Kylie Minogue
  Avusturalyalı şarkıcı Kylie Minogue, 2005 yılında göğüs kanserine yakalanmıştı.Yağun bir tedavinin ardından sağlğına kavuşan şarkıcı, " Doktorlar bana hastalığımı açıkladığında sessizliğe büründüm. Ama yılmadım. Aileminde desteğiyle sağlığıma kavuştum" diyor


  Meral Gökçaylı
  Ünlü modacı Meral Gökçaylı, 2003 yılında göğüs kanserine yakalandı. Gökçaylı, eşi ve yakınlarının desteği ile hastalıkla mücadele etmekten vazgeçmedi. Annesi de meme kanseri olan Gökçaylı, ameliyat ve kemoterapi sürecinden sonra sağlığına kavuştu. Gökçaylı, hastalık sürecinde eşinin desteği ile ilgili şunları söylemişti: "Acı ve hastalık türü şeyler insanın ilişkisini müthiş güçlendiriyor. Kenetleniyorsunuz. Müthiş bir sınavdan geçiyorsunuz. Bizde öyle oldu. Göğüslerim alınırken bile kendimi dünyanın kraliçesi hissettiysem kocam sayesindedir. Bana hep dünyanın en güzel kadını olduğum hissini verdi."


  Nevval Sevindi
  Meme kanserini yenen ünlülerden biri de gazeteci-yazar Nevval Sevindi. Yaşadıklarını "Kanserle Yaşıyorum" adlı kitapta anlatan, Sevindi bu konuda şunları söylüyor: Kanseri hayata bağlılık, sevgi, tedavi ve dua ederek yendim. İnsan vücudu bir cesettir. Ne kadar ilaç verirseniz verin, o cesedi canlandıramazsınız. Cesede canlılığını ruh verir. Bunun için manevi destek de kanseri yenmede en büyük faktördür.

  Olivia Newton John
  "Grease" filminin unutulmaz oyuncusu Olivia Newton John, 1990'lı yıllarda yakalandığı meme kanserini yenmişti. 61 yaşındaki ünlü oyuncu, şimdilerde kendi adını taşıyan kanser merkezi için bağış toplamakla uğraşıyor.


  Oya Başar
  'Benim Annem Bir Melek' dizisinde oynanan Oya Başar, geçtiğimiz yıl göğüs kanserine yakalandı. Amerika'da ameliyat olan Başar, tedavi olduğu dönemde 'Saçlarımın dökülmesi hiç önemli değil. Çocuklarımın, benim, sevdiklerimin sağlığı yerinde olsun, başka hiçbir şey umurumda değil. Ben hiçbir zaman güzelliğine düşkün bir kadın olmadım. Tiyatro oyunlarında en çirkin hale defalarca büründüm. Dolayısıyla saçlarımın dökülmesi falan hiç önemli değil' demişti.


  Arzum Onan
  Arzum Onan önce lenf kanseri ile mücadele etti. Sonra da tiroid karseri ile karşı karşıya kaldı.Onan eşi Mehmet Aslantuğ'un da desteği ile moralini hiç bozmadı. İkinci operasyondan sonra hastalıktan kurtulan güzel oyuncu " Mehmet müthiş bir eş, sevgili ağabey ve destekçi oldu.Her zaman elimi tutuyordu. Sevgi her şeyin ilacı oldu" dedi.
   
 2. İnanmıyorum Oya Başar ile Arzum Onan kanseri mi yenmişlerr .. :f73:
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 15 Eyl 2014