Kansere Karşı Aşı Denemesi

'Sağlık Rehberi' forumunda ZeuS tarafından 17 Kasım 2011 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]


  Kansere Karşı Aşı,
  Kanser Aşısı Denemesi

  Dünyada hızla yayılan kansere karşı farklı tedavi yolları araştırılıyor.Bilimadamları kansere çare bulmak için kanser aşısı üzerinde çalışmalarını yoğunlaştırıyor. Amerikada da meme kanserine karşı geliştirilen bir aşı kadınlar üzerinde deneniyor.

  Amerika Birleşik Devletlerinde Pensilvanya Üniversitesinde araştırmacılar meme kanserine karşı geliştirdikleri bir aşıyı insanlar üzerinde deniyor.

  Karen Gentile erken döneminde meme kanseri teşhisi konmuş bir hasta.Ameliyat olmadan risklerini göze alarak aşıyı denemeye gönüllü olmuş.Araştırmacıların hedefi, vücudun yabancı maddelere karşı uygulamaya koyduğu savunma sistemini kanser tedavisinde kullanabilmek.

  Karen Gentile gelecek ay ameliyat olacak ve alınacak parçanın incelenmesiyle aşının ne kadar başarılı olduğu anlaşılacak.

  Uzmanlar çeşitli kanser türlerine karşı 200'den fazla kanser aşısı çalışmalarının sürdürüldüğünü belirtiyor ve teşhis ne kadar erken konup tedavi ne kadar erken başlarsa başarı oranının o kadar yüksek olduğuna dikkat çekiyorlar.(trthaber)