Kanguruların Özellikleri Nelerdir

'Eğitim Merkezi' forumunda Yasemin tarafından 2 Haziran 2013 tarihinde açılan konu


  1. Kanguruların Özellikleri Neler    Kangurular zıplayarak hareket eden hayvanlardır.Biliyormuydunuz kanguruların 3 metreye kadar zıplayabildiklerini.Kangurular otla ve diğer bitki türleri ile beslenirler.Önlerinde bulunan keseleri vardır bu keselerinde yavrularını taşırlar burada yavrularını güvenli olarak büyütürler.

    Ön taraflarında bulunan keselerin de yavrularını güvenli bir şekilde taşımak ve büyütmek için kullanmaktadırlar .Kanguruların yapı gereği kafaları küçük kulakları ise kafalarına göre büyüktür. Bu da geceleri etrafta dolaşan tehlikelere karşı oldukça etkilidir. Arka ayakları ön ayaklarına oranla daha güçlüdür . Arka ayaklarını hareket etmek için kullanırlar , ön ayaklarını ise yiyeceklerini ağızlarına götürmek ve yavrularını beslemek için kullanırlar.

    Dişi kangurular erkek kangurulardan daha küçüktürler erkek kangurular daha iri ve büyüktür dişilerden.Ayrıca Erkek kanguruların önlerinde keseleri bulunmaz.Kangurular geriye doğru hareket edebilirler bu şaşırtıcı bir özellikleridir kanguruların.