Kane Günceleri -Kırmızı Piramit Kitabı

'Etüt Merkezi' forumunda Ezlem tarafından 28 Kas 2010 tarihinde açılan konu

 1. Kane Günceleri 1 : Kırmızı Piramit ,Kane Günceleri 1. seri,Kane Günceleri serisi,Kane Günceleri kırmızı piramit kitap tanıtımı-Kane Günceleri kırmızı piramit kitap özeti

  [​IMG]

  Percy Jackson ve Olimposlular Serisinin yazarı Rick Riordanın yeni serisi olan Kane Güncelerinin ilk kitabı Kırmızı Piramit raflardaki yerini aldı. Riordannın Olimposlular Serisinde yakaladığı başarıyı bu kitapta da devam ettireceği belli, kitabın şimdiden kendi hayran kitlesi oluştu.

  Tanıtım

  Carter Kane, annesini altı yaşındayken kaybettiğinden beri babası, ünlü Mısır bilimcisi arkeolog Dr. Julius Kane ile dünyayı dolaşmaktadır ve evi, bir valizden ibarettir. Carter böyle bir hayat sürerken kız kardeşi Sadie Kane Londrada, anneannesi ve dedesiyle yaşamaktadır. Sadienin hayatı, Carterın istediği hayattır: okul, arkadaşlar ve “normal bir yaşam. Carterın hayatı ise Sadienin hayallerini süslemektedir: babayla hep birlikte olmak. Ayrı geçen altı yıldan sonra iki kardeşin ortak hiçbir noktası kalmamıştır. Ancak artık her şey değişmek üzeredir.

  Bir Noel gecesi, babaları sayesinde Londrada yeniden bir araya gelirler. Babaları, “işleri yoluna koymaya kararlıdır ve onları nedeni belirsiz bir şekilde British Museuma götürür. Ancak işler beklendiği gibi gitmez. Müzede gizemli bir iş çeviren babaları, kulakları sağır eden bir patlamayla aniden sırra kadem basar.

  Carter ve Sadie, patlamanın ardından Antik Mısır tanrılarının birer birer uyanmalarına şahit olurlar ve ne yazık ki tanrıların en kötüsü Setin insanın kanını donduracak bir planı vardır. Babalarını kurtarmak için son derece tehlikeli bir yolculuğa atılan iki kardeş, bu yolculuk boyunca aileleri hakkında çok büyük bir sırrı ve bu sırrın firavunlar zamanından bu yana ayakta kalmış gizli bir örgüt olan Hayat Eviyle olan ilişkisini öğreneceklerdir.