Kanaryaların Bakımı

'Eğitim Merkezi' forumunda Bella tarafından 18 Nisan 2012 tarihinde açılan konu


 1. Kanaryaların Bakımında Nelere Dikkat edilmelidir,  Kanaryaların Bakımı Nasıl Olmalıdır,

  Kanarya Bakımı

  Kafesler ne çok ufak ve nede çok büyük olmamalıdır. Yerden 1,5 - 2 metre yukarıda, tavandan ise 1 - 1,5 metreden daha aşağıda bulunmalıdır.

  Kanaryamızın Evi Olan Kafes tabanında daima temiz ve kuru kum. bulundurulmalıdır. İçme ve banyo suyunun her gün tazelenip değiştirilmesine, yemliğinde daima taze ve temiz muhtelif tohum karışımı yemin bulundurulmasına, yumurta mamasının ertesi güne kadar mamalığında unutulmamasına, kuşun 18 -20 dereceden yukarı ısıda kalmamasına, kafesteki kanaryanın doğrudan doğruya dik gelen güneş ışınlarına maruz bırakılmamasına, ani isi değişikliklerinden ve hava cereyanlarından korumaya dikkat etmek lazımdır. İyi bir bakim, kanaryamıza uzun ömür, güzel renk sağlar.

  [​IMG]

  Kanaryaların bakımı her gün ve tercihen sabahları yapılmalıdır. Öncelikle kafes ve malzemenin temizliği yapılmalıdır. Sonra yem, mama ve içme suyu tazelenmeli, meyve veya yeşilliği verilmélidir. Bu işler yapılırken kanaryanın ürkütülmemesine ve kafes kapıları veya taban sürgülerinin açık bırakılıp kuşun kaçmasına sebebiyet verilmemelidir.Bu arada kanaryanın sağlık kontrolünü de ihmal etmemek gereklidir. Yem dağıtması, durgunluğu, kabarmaları, pisliğinin sulu veya koyuluğu, tüy dökülmeleri, sık sık kabarıp kaşınmaları, nefes alma zorluğu, ötüş bozukluğu gibi rahatsızlıkların tespit için şekil ve hareketlerini daima gözetmemiz gerekir.
   


Similar Threads: Kanaryaların Bakımı
Forum Başlık Tarih
Eğitim Merkezi Kanaryaların Beslenmesi 18 Nisan 2012
Eğitim Merkezi Kanaryaların Çiftleşme Dönemi 18 Nisan 2012
Eğitim Merkezi Kanaryaların cinsiyeti nasıl anlaşılır? 14 Mayıs 2010
Eğitim Merkezi Dünya dillerinin yapı bakımından özellikleri hakkında bilgi 9 Mayıs 2016
Eğitim Merkezi sphynx kedi bakımı 24 Temmuz 2014