Kanal D Artiz Mektebinin Finalistleri

'Medya Bölümü' forumunda ZeuS tarafından 14 Haz 2011 tarihinde açılan konu

 1. Artiz Mektebinin Finalistleri
  Kanal D Artiz Mektebinin Finalistleri açıklandı,
  Artiz Mektebinin Finalistleri belli oldu
  [​IMG]
  kanal d artiz mektebi yarışması

  Kanal D ekranlarında yakında başlayacak olan Artiz Mektebinin 20 finalisti belli oldu..

  Türkiyenin dört bir yanında yapılan elemeler sonunda seçilen 44 yarışmacı adayı, Mustafa Kemal Kültür Merkezi’ndeki seçmelerde Nurgül Yeşilçay, Sinan Çetin ve Müjde Ar’dan oluşan “Artiz Mektebi” jürisi ile Doğan TV Holding CEO’su İrfan Şahin, Kanal D yöneticileri, Artiz Mektebi eğitmenleri ve program yapımcılarından oluşan seçme heyetinin karşısına çıktı.

  Sonunda 10’u erkek, 10’u kadından oluşan finalistler belirlendi..

  İşte Artiz Mektebinin Finalistleri

  [​IMG]
  AHMET UĞUR SAY
  Doğum Yeri: Manisa
  Doğum tarihi: 16.10.1986
  Boy: 1.77 m.
  Hakkında: Afyon Kocatepe Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun. Celal Bayar Üniversitesi Yeni Türk Edebiyatı yüksek lisans eğitimine devam ediyor. Manisa Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda oyuncu.


  [​IMG]
  ALİ AKDAL
  Doğum yeri: Konya
  Doğum tarihi: 25.05.1991
  Boy: 1.79 m.
  Hakkında: Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Sinema Televizyon Bölümü öğrencisi. Tiyatroya lise yıllarında başladı. Muammer Karaca Tiyatrosu ve Boğaziçi Üniversitesi’nde birer yıl tiyatro eğitimi aldı. Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde tiyatro eğitimine devam ediyor.

  [​IMG]
  ALİCAN AYTEKİN
  Doğum yeri: Gaziantep
  Doğum tarihi: 20.10.1990
  Boy: 1.78 m.
  Hakkında: İzmir Ekonomi Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü öğrencisi. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde ders aldı. İki senedir Latin danslarıyla uğraşıyor. Profesyonel olarak Latin ve Halk Dansları ile ilgileniyor. Rol aldığı kısa film, Altın Portakal’da yarıştı.

  [​IMG]
  ANIL YÜLEK
  Doğum yeri: İzmir
  Doğum tarihi: 27.05.1989
  Boy: 1.78 m.
  Hakkında: Kocaeli Gazanfer Bilge Meslek Yüksek Okulu Su Ürünleri Bölümü’nde öğrenci. Hiçbir eğitim almadan enstrüman çalmayı öğrendi. Gitar, perküsyon ve bateri çalıyor. Beş yıldır müzisyen olarak sahne alıyor. Geyik isimli tiyatro kulübü ile çeşitli tiyatro oyunlarında yer aldı.


  [​IMG]
  ASLI ŞAHAN
  Doğum yeri:Kahramanmaraş
  Doğum tarihi: 30.09.1982
  Boy: 1.65 m.
  Hakkında: Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde şan eğitimi, ardından yine MSM’de Türk sanat müziği ve hafif batı müziği eğitimi aldı. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı müzikal bölümünde bir yıl eğitim aldı. Çeşitli mekanlarda solist olarak çalıştı. 3-5 yaş grubu çocuklara İngilizce dersi veriyor.

  [​IMG]
  BEHTAN MEHTER NASIROĞULLARI
  Doğum tarihi: 06.07.1988
  Doğum yeri: Erzurum
  Boy: 1.73 m.
  Hakkında: Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun. Çeşitli oyunlarda rol aldı. Bir GSM firmasının çağrı merkezinde müşteri temsilcisi. Şiir yazmayı seviyor. Özel gün ve davetlerde program organizasyonu ve sunuculuk yapıyor. Halk oyunları eğitimi aldı.

  [​IMG]
  BENNUR DUYUCU
  Doğum yeri: İstanbul
  Doğum tarihi: 15.09.1983
  Boy: 1.72 m.
  Hakkında: Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden burslu ve dereceli olarak mezun oldu. Yeditepe Üniversitesi, Yeditepe Kültür Sanat Topluluğu drama, performans ve sahne sanatları eğitmenliğini sürdürüyor.

  [​IMG]
  BURCU BİRİCİK
  Doğum yeri: Antalya
  Boy: 1.70 m.
  Doğum tarihi: 04.05.1989
  Hakkında: Ege Üniversitesi Arkeoloji Bölümü 3. sınıf öğrencisi. Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda stajyer kadroda. İkinin Biri, Yaşlı Hanımın Ziyareti, Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım, Yedi Kocalı Hürmüz gibi çeşitli oyunlarda ve kısa filmlerde rol aldı. 2006 yılında Antalya’da düzenlenen güzellik yarışmasında Miss Mediterranean kraliçesi seçildi.

  [​IMG]
  ELİT ÇAM
  Doğum yeri: Malatya
  Doğum tarihi: 08.08.1988
  Boy: 1.76 m.
  Hakkında: ODTÜ Sosyoloji mezunu. Birçok tiyatro oyununda rol aldı. Best Model of Turkey 2009′a katıldı. Miss Friendship International 2010 China’da Çin-Türkiye İyi Niyet Elçisi seçildi. 6 yıldır oyunculuk ve sunuculuk yapıyor.
   
 2. Cevap: Kanal D Artiz Mektebinin Finalistleri

  [​IMG]
  KIVANÇ BARAN ASLAN
  Doğum yeri: Ankara
  Doğum tarihi: 01.07.1988
  Boy: 1.89 m.
  Hakkında: Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü öğrencisi. 10 yıldır amatör ve profesyonel tiyatrolarda rol alıyor.


  [​IMG]
  KÜBRA BALCAN
  Doğum yeri: İstanbul
  Doğum tarihi: 27.03.1992
  Boy: 1.68 m.
  Hakkında: İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzikal Bölümü öğrencisi. Okul konserleri ve yakın zaman şehir tiyatrolarında festival kapsamında sahne aldı.

  [​IMG]
  MAHİR BERKANT VAROL
  Doğum yeri: Ankara
  Doğum tarihi: 17.09.1985
  Boy: 1.85 m.
  Hakkında: Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde öğrenci. Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nde diksiyon ve oyunculuk eğitimi aldı. Ankara Devlet Tiyatrosu’nda üç oyunda yer aldı.


  [​IMG]
  MEHMET GÜNAY NARLI
  Doğum yeri: Muğla
  Doğum tarihi: 22.08.1987
  Boy: 1.83 m.
  Hakkında: Uludağ Üniversitesi Elektronik Mühendisliği öğrencisi. Bodrum Kalesi’nde Bodrum’un eski düğünlerini andıran bir tiyatro oyunuyla sahneye adım attı. Üniversitede salon danslarına yöneldi.

  [​IMG]
  NAZLI YANILMAZ
  Doğum yeri: İstanbul
  Doğum: 29.08.1993
  Boy: 1.77 m.
  Hakkında: Zeytinburnu İhsan Mermeci Lisesi son sınıf öğrencisi. Bakırköy Halk Eğitim Merkezi’nde eğitim gördü. Güngören Halk Eğitim Merkezi’nde oyunculuğa devam ediyor.


  [​IMG]
  OZAN DEMİR
  Doğum yeri: İstanbul
  Doğum tarihi: 06.12.1991
  Boy: 1.70 m.
  Hakkında: İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi. Beşiktaş Anadolu Lisesi’nin tiyatro kulübünde oyunculuk dersleri aldı, çeşitli tiyatro oyunlarında yer aldı. Şan dersi, salon dansları ve kısa bir süre hiphop eğitimi aldı.


  [​IMG]
  ÖZGÜR ŞEKER
  Doğum yeri: Malatya
  Doğum tarihi: 29.12.1987
  Boy: 1.75
  Hakkında: Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğrencisi. Müzik eğitimini 11 yıldır kendi imkanlarıyla sürdürüyor. Adana’da yerel bir kanal olan Kanal A’da her hafta canlı yayın yapıyor.  [​IMG]
  ŞEYMA BURCU GÜL
  Doğum yeri: Samsun
  Doğum tarihi: 15.05.1989
  Boy: 1.59 m.
  Hakkında: Samsun Gazi Belediyesi Konservatuvarı’ndan mezun. Antalya Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Tiyatro bölümünde eğitimini sürdürüyor.

  [​IMG]
  TÜLAY KÖNEÇOĞLU
  Doğum yeri: İstanbul
  Doğum tarihi: 29.10.1990
  Boy: 1.59 m.
  Hakkında: Müjdat Gezen Sanat Merkezi ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi Laborant ve Veteriner Sağlık öğrencisi. Bora Seçkin, Göksel Arslan, R. Sinan Akbaşak ve Ercan Koçak gibi eğitmenlerden özel dersler ve şan, solfej, ritim, bağlama, gitar ve keman dersleri aldı. Bazı tiyatro oyunları ve reklam filmlerinde rol aldı.

  [​IMG]
  YAĞMUR ÇAĞLAN
  Doğum yeri: Ankara
  Doğum tarihi: 06.03.1991
  Boy: 1.65 m.
  Hakkında: Kırıkkale Üniversitesi Yerel Yönetimler Bölümü’ndeki eğitimini yarıda bırakarak kantin işletmeciliğine başlamıştır. 4 senedir kendi bestelerini yapıyor.

  [​IMG]
  YİĞİT YAPICI
  Doğum yeri: Muğla
  Doğum tarihi: 30.07.1988
  Boy: 1.78
  Hakkında: Beykent Üniversitesi oyunculuk bölümü burslu olarak kazandı. Ancak eğitimini yarıda bıraktı. Eğitimine İzmir Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde devam etti. Şan ve hareket dersleri aldı.

  Kaynak : Kanal d.com.tr