Kan grubunuza göre beslenin

'Sağlıklı Yaşam' forumunda EyLüL tarafından 24 Eylül 2011 tarihinde açılan konu 1. Kan grubunuza Göre Beslenme Önerileri
  Hangi Kan Grubu Nasıl Beslenmeli?
  Kan Grupları Ve Beslenme
  [​IMG]

  Kan grubunuza göre beslenin
  Herkesin kan grubu farklıdır. Dr. Peter D. Adamo tarafından geliştirilen kan grubu diyetleri herkesin kan grubuna uygun bir diyet çizelgesi takip etmesini öngörmektedir.

  Kan grubu 0 olanlar;

  Bu kişilerin yüksek protein değerleri içeren yiyecekler yemesi gerekmektedir. Bol miktarda et ve balık içeren, düşük karbonhidratlı beslenme düzeni benimsenmelidir.

  Kan grubu A olanlar;

  Bu kan grubuna mensup kişiler vejetaryen beslenmeye özen göstermelidir. ÖZellikle fındık, fıstık, tohumlar, tahıllar, baklagiller ve bol miktarda sebze-meyve tüketmeleri gerekmektedir.

  Kan grubu B olanlar;

  B grubu kişiler yiyecek kısıtlaması en az olan kişilerdir. Sadece işlenmiş besinlerden uzak durmaları gerekmektedir. Fındık-fıstık gibi yemişleri tüketebilirler, ancak yine de bol karbonhidrat içeren besinlerden uzak durmalarında fayda vardır.

  Kan grubu AB olanlar;

  Bu gruptakiler A ve B grupları için önerilen besinlerden tüketmelidir. Ancak orta yolu bulmak gereklidir. Çünkü B grubunun rahatlığı A vitaminin kısıtlayıcılığıyla kafa karıştırıcı bir duruma sebep olabilir. Bu nedenle az ama istedikleri herşeyden yiyebilirler.