Kale savaşları nedir? Nasıl kazanılır?

'Oyun Bölümü' forumunda HazaN tarafından 6 Tem 2010 tarihinde açılan konu

 1. Bu konuda pek bilgim olmadığı için bilgisi olan bir arkadaşın konusundan alıntı yaparak cevap vermekte fayda diye düşündüm. o***o nickli bir oyuncu Kale savaşları hakkında şöyle bir bilgi paylaşmış. Umarım faydası olur ve sorularınız varsa bu konuda cevap bulur.

  Kale savaşına LVL 3 ve 20 üyesi olan her guild girebilir.Bunun için salı ve çarşamba günü yapılan kayıtları kaçırmamanız lazım.Kaydı sadece guild masterları yapabilir.Kayıt yeri janganda imperial palace ta.Kayıt ücreti guild başına 5m gold.Kayıt zamanını kaçırırsanız kale savaşına giremezsiniz.Unionların kale savaşına girmesi için tüm guild masterlarının tek tek kayıt olaması gereklidir.
  Kayıt olduğunuz yerde kale savaşında kullanmak için satılan itemler vardır.Bunlar savaşta kullanılması zorunlu ve hayati öneme sahip itemler.Bunlar neler ve nasıl kullanılır?

  Construction Manuel of Obstacles: Savaşta karşılaştığınız ufak çitler.Savunan taraf kullanır.
  Construction Manuel of Comand Post: Savaşta kullandığımız çadırlar.Hayati öneme sahipler.Savaşta ölen guild üyeleri bu çadırdan doğar.Eğer çadır kurmadıysanız ölenler jangandan doğar ki bu çok ciddi zaman kaybı.Çadıra yakınsanız bi miktarda buff alırsınız.Dikkat etmeniz gereken bu çadırlar tokmaklarla yıkılabilir.Kale alanında sadece 10 çadır yeri mevcut.O yüzden savaş başlar başlamaz yer kapmanızda fayda var.Sadece Comender at Fortless war ve Deputy Comander at Fortress War yetkisine sahip kişiler kullanabilir.
  Combat flags ( savaş bayrakları) :
  1. flag of combat : bu bayrak 24 metre etrafındaki 24 kişiye 2 dakika boyunca magical ve physical defansını %10 arttırır.
  2. flag of defence : bu bayrak gene aynı özelliklerle 2 dakika boyunca physical ve magical damage absorbation rate i %10 arttırır.
  Silver Platen for Summoning Manho:Bizim tabirimizle tiger.Kale savaşında kullandığımız monster.Sadece guild masterları kullanabilir.
  Vibration Bomb:Kısaca bomba.önce rakibi seçin sonra bombaya sağ tıkayın.Güzel bi görüntü :)
  özellikle 3-4 kişi aynı anda surlara fırlatırsanız epey rahatlatır sizi.
  Stell Fortless Hammer:Kapı ve binaları yıkmak için kullandığımız tokmaklar.Comander at Fortless War(1 kişi yani master), Deputy Comander at Fortless War(5 kişi Komutan yardımcısı yada asistanı) ve Military Engineer(10 kişi askeri mühendis anlamına gelio) yetkisine sahip oyuncular kullanabilir.Master dahil guild başı 16 kişi yapar bu rakam.
  Repair Tool:Kırılan yapıları tamir için kullanılır.Savunan taraf için gereklidir.

  Guild masterları savaş başlamadan önce herkese savaş yetkilerini vermeli mutlaka.Savaş başladığında hiç bi yetkiyi değiştiremez Ya da silemezsiniz.
  Gelelim nasıl savaşacağız ve taktiğimiz ne olacak nelere dikkat edicez.Buraya yazdıklarım sadece kendi deneyimlerimiz.Bu taktikleri onaylamayabilirsiniz belki sizde daha iyi fikirlerde vardır.Ancak bu taktiklerle biz kaleyi çokda zorlanmadan aldık ve bu taktikleri yaşadıkça oluşturduk.
  Savaş başlamadan tüm malzemelerinizi tamamlayın yetkilendirme işini bitirin ve kale içine ışınlanacağınız noktada toplanın.Tokmak ekibiniz çok önemli.Çünkü kaleyi alacak adamlar onlar.Biz tokmak yetkisi için full str chineese charları tercih ettik.Savaş alanı pvp alanı deildir.Kaç kişi kestiğinizin hiç ama hiç önemi yok.Haritada gördüğünüz 4 bina yıkılmadan kale sahibi olamazsınız bunun içinde tokmak ekibiniz çok sağlam olmalı.Eğer başka bir guild sizden 1 fazla tokmak darbesi vurursa kale onlara gider size değil.Diğer tüm oyuncuların görevi bu tokmak ekibini korumak olsun siz ölsenizde onların ölmesine izin vermeyin.
  Savaş başlar başlamaz hemen çadırınızı kurun eğer çadırınız yoksa zaten baştan kaybettiniz demektir.Çadırınız yoksa ölen tüm guild üyeleri Jangandan doğar ve savaş boyunca jangandan git gel yaparsınız.yanınızda 3-4 çadır olsun yıkarlarsa tekrar yapın.
  Toplu hareket edin adam kovalamakla uğraşmayın ve union olarak bir kapı seçin ve hep beraber o kapıya yüklenin.Guild başı 16 kişi tokmakçı kullanabilirsiniz diğer herkes bu adamları korusun sadece. Kapı tokmaklanırken surlardan size saldıracaklar.Siz surlara saldıramıyosanız oturup tokmakçıların ölmesini izlemeyin.Tüm oyuncuları kapının önüne yığınki savunan taraf kalabalık içinde tokmakçıları seçip onlara atack yapması zorlaşsın.Siz ölürsünüz ama tokmakçılar sizin sayenizde daha fazla darbe vurur.Tigerı tam kapı önünde kullanmanızda fayda var. Tokmakçılar için özel party ler kurun.Biz 7 tokmakçı ve 1 resci olacak şekilde oluşturduk partyleri.Savaşta union yetkilerini kaldırın sadece uniondan masterlar komut versin ve karışıklık olmasına izin vermeyin.Mecbur kalmadıkça diğer saldıran guildlere dalmayın.Diğer saldıran guildler size mavi renk görünür.unindaysanız zaten sorun yok ama başka uniona ait bi oyuncuysa onlarında kaleye verdiği her zarar sizin için kardır.Kale kalbine saldırı açılana kadar bence diğer saldıran guildlere dokunmayın bırakın onlarda saldırsın.
  Kapıyı kırmayı başarırsanız içerde kesinlikle dağılmayın.Küçük kulelerle hiç uğraşmayın. Yıkmanız gereken sadece 3 kule ve eğer bunları yıkmayı başarırsanız kale kalbi var.Kale kalbine bu 3 kuleyi yıkmadan gitmeyin bile, çünkü kuleler yıkılmadan kalbe saldırmanıza izin vermez.3 kuleyide yıkarsanız topluca kalbe geçin.Kalp çok önemli kendi tokamakçılarınızı korurken rakip unionları tokmakçılarınıda öldürünki kale size geçsin.Bu evreye kadar diğer unionların tokmakçılarana dokunmazsanız işiniz daha çabuk biter.

  Alıntıdır-o***o
   
Yükleniyor...