Kahvaltının Önemi Nedir

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Yasemin tarafından 30 Temmuz 2013 tarihinde açılan konu


  1. Kahvaltı günlük öğünlerimiz arasında yer alan en önemli öğündür.Uzmanlar Kahvaltı yapmadan güne başlanmamasını öneriyorlar. Yapılan bir araştırma sonucunda kahvaltıya özen göstermenin düzenli kahvaltı yapmanın kalp sağlığını etkilediği ve kalp sağlığı üzerinde olumlu etkileri olduğunu ortaya çıkardı.

    Genellikle önemsenmeyen yapsamda olur yapmasamda denen iş nediyle okul nedeniyle önemsenmeyen kahvaltı yapmamak vücudumuza büyük ölçüde yük binmesine nedne olmaktadır.Kahvaltı yapmayan insanların kahvaltı yaparak güne başlayan insanlara göre kalp hastalıklarına yakalanma riskleri çok daha fazla olduğu görüldü.Kahvaltı yapmayan kişilerin kahvaltı yapanlara oranla kalp krizi yada ölümcül kalp yetmezliği rahatsılıklarına yakalandıkları öğrenildi.

    Kahvaltıya büyük önem vermelisiniz uyandıkdan en geç bir saat içerisinde kahvaltınızı yapmalısınız.Uyandıktan sonra bir saat içerisinde kahvaltı yapmamak tansiyon yüksekliğine ayrıca şeker hastalıklarına diyabete neden oluyor.Bu rahatsızlıklar sonucunda kalp hastalıklarını beraberinde getirdiği anlaşıldı.Araştımaların sonucuna gör emutlaka kavlatı yapılması gerkeiyor güne kahvaltı yapmadan başlamamak gerekiyor siz siz olun kahvaltı öğününü atlamayın azda olsa mutlaka kahvaltı yapmaya özen gösterin.

    [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/kahvaltinin-onemi-53779.jpg]kahvaltinin-onemi-53779[/IMGALT]
     


Similar Threads: Kahvaltının Önemi
Forum Başlık Tarih
Sağlıklı Yaşam Kahvaltının Hayatımızdaki Önemi 12 Mart 2012
Sağlıklı Yaşam kahvaltının önemi nedir 3 Kasım 2010
Sağlıklı Yaşam 2-5 yaş dönemi otizm belirtileri nelerdir? 10 Şubat 2012
Sağlıklı Yaşam İşitme Engelinde Erken Tanı ve Önemi nedir? 11 Şubat 2012
Sağlıklı Yaşam Kahvaltı Yapmanın Önemi 29 Ağustos 2013