Kahperengi Romanı Hakkında Notlar

'Etüt Merkezi' forumunda zamaneanne tarafından 24 Aralık 2012 tarihinde açılan konu


 1. Kahperengi Kitabı Hakkında Notlar


  [​IMG]

  Yakında yepyeni bir dizi olarak ekrana gelecek olan ve başrollerinde Özgü Namal ile İbrahim Çelikkol'un oynayacağı
  Kahperengi Romanı Nisan 2012'de Doğan Kitap tarafından yayınlandı. Romanın yazarı bu zamana kadar tüm romanlarıyla çok satanlar listesinde yer alan Hande Altaylı.

  [​IMG]

  Aynı zamanda Fatih Altaylının eşi olan Hande Altaylı 1971 yılında Edremitte doğdu. Galatasaray Lisesini bitirdi. Boğaziçi Üniversitesinde Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi okudu. Çeşitli ajanslarda reklam yazarlığı yaptı. İlk romanı Aşka Şeytan Karışır (2006) yılın en çok satan kitapları arasında yer aldı. İkinci romanı Maraz 2009 yılında yayımlandı.

  Aşka ve yaşama dair farklı bir roman okumak isteyenlerin beğeneceği türde samimi ve sarsıcı bir kitap Kahperengi.Kahperengi'de Sevginin yerine mecburiyetin olduğu bir ailede büyüyen bir kızın ilk aşk ile tanışmasını ve bunun sadece bir başlangıç olduğunu anlaması, daha sonra ayrılık ile geride kalan yolların aslında nefrete ve ihanete gittiğini anlaması konu ediniliyor.

  Kahperengi'de; Egenin küçük bir kasabasının çok yoksul bir mahallesinde başlar Narinin hikâyesi.

  Sevginin değil, mecburiyetin bir arada tuttuğu bir ailede büyüyen Narin ilk kez âşık olduğunda büyük bir hayal kırıklığı yaşayacak; hem ailesinden hem de bu aşktan kaçmak için eğitimini bahane ederek, gizlice İstanbula taşınacaktır. Büyük şehirde de zor günler beklemektedir genç kızı. Bir rastlantı sonucu tanıştığı Deniz, hem dostluğu hem de İstanbulun renkli hayatını tanıtacaktır ona.

  Yıllar geçer Narin artık meslek sahibi, kendi ayaklarında üstünde duran ve Denizle birlikte renkli İstanbul hayatının tadını çıkaran bir kadın olmuştur. Ve karşısına yeniden o eski aşk çıkar. Yine imkânsız bir erkek olarak, başkasının sevgilisi olarak Hem de

  Hande Altaylı tam bir metropol hikâyesi anlatıyor bize. Tabii küçük kasaba sıkıntısının izleri de var bu hikâyede Geçmişten de gelse, o izler de seziliyor hikâyede. Ve büyük bir aşk var. Karşı konulmaya çalışılan, direnilen ama vazgeçilemeyen. Okuru kendine sımsıkı bağlayan, ustaca kurgulanmış, günümüze ait bir roman Kahperengi. Baharın yüzünü gösterdiği şu günlerde keyifle okumak için ideal bir seçim.
   


Similar Threads: Kahperengi Romanı
Forum Başlık Tarih
Etüt Merkezi Kahperengi Kitap Özeti 24 Aralık 2012
Etüt Merkezi Çalıkuşu Romanının Kısa Özeti 25 Mayıs 2014
Etüt Merkezi Çalıkuşu Romanı Özet 10 Eylül 2013
Etüt Merkezi Çalıkuşu romanının özeti kısaca 13 Ağustos 2013
Etüt Merkezi Montaigne Denemeler Romanı özeti 6 Şubat 2013