Kadınların Ortak Derdi!

'Kişisel Bakım' forumunda Belinay tarafından 15 Ekim 2008 tarihinde açılan konu


 1. Kadınların Ortak Derdi!


  [​IMG]

  Her üç kadından birinde görülen cilt çatlakları, sık sık kilo alıp verme dönemleri ve hamilelik sırasında ortaya çıkıyor.

  Cilt Hastalıkları Uzmanı Dr. Yusuf Özmen, her kadının hayalinin pürüzsüz bir cilt, estetik bir vücut olduğunu ancak çeşitli etkenlerle cildin sağlığını kaybedebildiğini ve cilt dokusunun zayıf düşebildiğini vurguladı. Özmen, "Başlangıçta kırmızı ile mor arası bir renkte olan büyüklü, küçüklü bu çizikler, zamanla deri renginden açık bir renge dönüşüyor.

  En çok karın, kalça, baldırlar ve göğüslerde görülen çatlakların oluşumuna kilo değişimleri, hamilelik, obezite, hızlı büyüme, sık ağırlık kaldırma, kortizonlu ilaç kullanımı gibi durumlar sebep oluyor. Kimi ciltler diğerlerine göre daha dayanıksız olabiliyor" dedi.

  Kolajen ağları

  Cildin üst üste sıralanmış 3 katmandan oluştuğunu dile getiren Özmen, derm katmanının cildin temel çatısını oluşturduğunu, kolajen liflerinin cildin dayanıklılığını, diriliğini ve yapısal bütünlüğünü sağladığını ifade etti. Daha ince olan elastin liflerinin de kolajen lifleriyle birlikte gerçek bir ağ oluşturduğunu belirten Özmen, kolajen ağlarının düzensizleşmesiyle cildi sıkılaştıran tüm yapının yıkıldığını ve çatlakların oluştuğunu belirtti.   


Similar Threads: Kadınların Ortak
Forum Başlık Tarih
Kişisel Bakım Hintli Kadınların Güzellik Sırları 11 Aralık 2012
Kişisel Bakım Rus kadınlarının güzellik sırları 30 Haziran 2010
Kişisel Bakım Hintli kadınların güzellik sırları 28 Haziran 2010
Kişisel Bakım İngiliz kadınların zayıflama yöntemi 19 Mayıs 2009
Kişisel Bakım Kadınların Güzellik Sırları 4 Şubat 2009