Kadınların eli erkeklerden daha 'bakteri'li!

'Haberler' forumunda cemre gizem özen tarafından 6 Kasım 2008 tarihinde açılan konu


 1. Kadınların eli erkeklerden daha 'bakteri'li!


  Amerikalı bilim adamları, kadınların ellerinde erkeklerinkinden daha çok bakteri türü yaşadığını ortaya çıkardı. ABD'deki Colorado Üniversitesi'ndeki araştırmacılar, ellerde sanıldığından daha fazla türde bakteri bulunduğunu da tespit etti.  Araştırma sonucuna göre bir elde ortalama 150 farklı bakteri yaşıyor. 'Proceedings of the National Academy of Sciences' adlı bilimsel internet sitesinde dün yayınlanan yazıda, "Belirlediğimiz bakteri türü sayısı bizi çok şaşırttı. Kadınların ellerinde çok daha fazla çeşit olduğunu anladık." denildi.

  Kadınların ellerindeki bakteri türünün daha fazla olmasının nedenini bilemediklerini bildiren araştırmacılar, farklılığın erkeklerin derisinin daha 'asitik' olmasından ve bunun bazı bakteri türlerini öldürüyor olabileceğinden kaynaklanabileceğini kaydettiler. Ayrıca kadınların, suyla yıkanması mümkün olmayan deri altlarında yaşayan bakteri sayısı, erkeklere göre daha az. Araştırmada 51 üniversite öğrencisinden 102 örnek alan bilim adamları toplam 4 bin 742 çeşit bakteri buldu. Sadece 5 bakteri bütün ellerde bulunuyor. Bilim adamlarına göre, düzenli el yıkama önemli olsa da bakteriyi tamamen ortadan kaldırmıyor. Bakteri kolonileri, el yıkamanın hemen ardından hızla yeniden ürüyor. El yıkama, deri yüzeyinde bulunan bakterilerin büyük bölümünü gideremiyor. Washington, Cihan
    2. Hep kadınlar zaten hep kadınlar hep hep hep :f1:
    3. çalışan el bakteri tutar :f20:

  ay atasözü gibi oldu :f106:
    4. haha:f106::f106::f106:

  bunu şöyle yazzsak

  çalışan el bakteri tutar

  blue nin sözüdür


  :f106::f106:
    5. temizlik bizde yemek bizde çarşı pazar bizde çamaşır bulaşık bizde daha ne olsun ;) : :f106:
    6. Bakteriler elimizin kiridir yıkarız geçer.

  Teşekkürler Gizem.
    7. tabii tabi inandık temizlik deterjan derken bakterimi kalır... Aman fondoten el kremi vucut losyonu kremler derken vücunuzda koca koca kurtlar çıkacak haberiniz olsunn.
    8. :f43::f20:
    9. DOğru söyleyeni 99 köyden kovarlar... AKlıma geldi öylesine...