Kadınlar Neden Çok Konuşur

'Kadınların Dünyası' forumunda Elfida tarafından 18 Ekim 2012 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]

  Kadın ve erkeğin belkide varoluşundan beri erkekler hep kadınların çok konuşmasından şikayet ederler. Onlara göre kadınlar sürekli konuşan varlıklardır. Ama bu suçlama biz kadınlara göre tamamen haksızdır.

  Kadınlar detaycıdır. ince detaylara takılır erkekler için önemli olmayan konular kadınları derinden etkileyebilir. Tabi doğal olarak bu durum karşısında kadınlar içgüdüsel olarak konuşmaya ve şikayet etmeye başlarlar.

  Bu durumu tıbbi olarak şöyle açıklamak daha mantıkladır aslında. Normalde beynin sol tarafı, değişik yoğunluklarla da olsa konuşma yeteneğini aktif hâle getirir. Erkeklerde bu durum çok barizdir. Kadınların beyinlerinin sol ön tarafında ise ayrıca özel bir bölge vardır ki, bunun sayesinde konuşma fonksiyonu daha da etkinleşir. Beyinlerinin sol tarafına göre daha küçük de olsa sağ taraflarında da konuşma fonksiyonunu sağlayan ilave bir merkez daha bulunmaktadır. Beynin her iki tarafında da belirli bir bölge içinde yoğunlaşmış fonksiyonel bir merkezin bulunması, kadınların daha kolay ve rahat konuşmalarını sağlamaktadır.
    2. Cevap: Kadınlar Neden Çok Konuşur

  zeka olarak erkeklerden daha geri oldukları için bunu dallandırıp budaklandırmaya hiiiiç gerek yok. eksikler işte o kadar. detaymış beynin sol lopuymuş falan bunlar sadece savunma mekanızması başka birşey değil. mantıktan yoksun anlayıştan fakir ileri görüşlülükten tamamen uzak varlıklar işte. eğer ki üreme ihtiyacımız olmasa eminim dünyadaki erkeklerin %99'u kadınlarla bir arada olmayı bırak onları düşünmezlerdi bile. ben de dahil. keşke onların yaşadığı ayrı bir cumhuriyet olsa da isteyen oraya gidip o şekilde muhatap olsa.