Kadınlar İçin Doğru Egzersizler

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Violet tarafından 13 Şubat 2011 tarihinde açılan konu


 1. Kadınlar İçin Doğru Egzersizler,
  Kadınlar İçin Doğru Egzersiz önerileri,
  Kadınlar İçin Doğru Egzersizler nelerdir,
  Kadınlar İçin hangi egzersizler doğrudur?,

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Günümüzde hepimizin egzersiz yapmaya daha önce olduğundan çok daha fazla ihtiyacı vardır. Birçok kişi bu gün bilgisayar başında bir işte çalışmaktadır ve gün boyu yeri miktarda fiziksel aktivite yapamaz. Düzenli egzersiz sağlıklı ve formda bir yaşamın ana koşullarından birisidir.

  Özellikle genetik bazı nedenlerden dolayı kadınlar kilolarına daha fazla özen göstermelidirler. Kadınların vücudundaki yağ kütlesi erkeklere oranla daha fazladır ve bu durum da kadınların daha çabuk kilo almasına neden olur. Eğer formumuzu korumak ve sağlıklı bir yaşam sürmek istiyorsak biz kadınlar egzersiz programımıza özen göstermeliyiz.

  Zaman egzersiz programı açısından çok önemli bir faktördür. Çoğumuzun oldukça stresli ve meşkul bir yaşamı olabilir. Bununla birlikte günde en az 3 gün 30 dakika olmak üzere spora zaman ayırılmalıdır. Herkesin bireysel ihtiyaçlarını karşılayabilecek mükemmek bir egzersiz türü yoktur. Bu nedenle formda kalmamıza yardımcı olacak egzersiz türlerini bir uzman yardımı ile bizim seçmemiz gerekir.

  Vücudunuz için doğru egzersiz hareketlerini uygulamak daha çabuk forma girmenize ve formonuzu korumanıza yardımcı olacaktır. Örneğin yoga ve plates kadınların forma girmesinde oldukça etkili olabilecek egzersiz türleridir. Bu tür egzersizler vücudunuzun esnemesine ve belirli bölgelerdeki fazla kilolardan kurtulmanıza yardımcı olur. Aerobik ve dans sınıfları daha sağlıklı bir kalbe sahip olmanıza yardımcı olır. Bununla birlikte ağrılık kaldırma egzersizleri de kaslarınızın güçlenmesini sağlar.
  ---------------------------------------------