Kadınlar için aşk

'Eğlence' forumunda YAREN tarafından 3 Ara 2010 tarihinde açılan konu

 1. kadınlar için aşkın anlamı, kadın için aşk, kadınlar ve aşk,kadınlar için aşkın önemi

  Kadın ve Aşk
  [​IMG]

  Kadınlar için aşk önemlidir, değerlidir. Aşkını sahiplenerek yaşamayı seven kadın, aşk konusunda erkekten biraz daha duyarlıdır. Ama ne yazık ki aşık olacağı adamı her zaman doğru seçemez. Ama gönül bu. Ne zaman nereye gideceği hiç belli olmuyor ki! Aşk, ne büyülü bir söz.. Söylerken bile hoş bir duygu yaratıyor. İnsanın içi bir başka oluyor. Kimine göre olmazsa olmaz, kimine göre mesafeli olunması gereken bir heyecan. Peki kadınlar için aşkın önemi nedir diye sorsam size? Ne cevap verirsiniz bilemiyorum ama bence önemi büyük. Kadınların büyük bir kısmı için aşk değerlidir. Sahip çıkılması gereken, beslenip büyütülmesi gereken bir değerdir. Kadınlar aşkın kadrini bilmesine bilirler de aşık olacakları adamı bazen doğru seçemezler. Ama gönül bu işte, biliyorsunuz her yere konuyor. Konduğu yerden de öyle kolayca çekilip alınamıyor. O yüzden hep derim, "Allah doğru yere konup, yeşerecek aşklar versin herkese" Özellikle de kadınlara. Aşklarının değerini bilecek erkekler versin. Çünkü öyle kolay iş değildir, yaşadığın aşka sahip çıkmak, korumak, sürdürmek, uğruna pek çok şeyi feda etmek. Zor iştir. Bir de bu zor işin karşılığında yanlış insanla karşılaşırsanız işte o zaman kabusa dönüşür yaşam.

  Kadın aşık olunca bir başkalaşır. Ayaklar yerden kesilir, bulutlara yolculuklar başlar. Heyecan son doruktadır, konuşulan sözcükler bile karışır. Akıl, beyin bölgesinden kalp bölgesine doğru yer değiştirir. Artık hayata yön veren şey duygulardır. Kısacası tüm bedeni 7.4 şiddetinde bir sarsıntı geçirmektedir. Şimdi önemli olan tek şey vardır; aşkı ve aşık olduğu adam. Üstelik bu iş yaşa başa da bakmaz. Hangi yaşta olursa olsun kadın, illaki bunları bir süreliğine de olsa yaşar. Bu süreçte, sevgilisini düşünerek uyumaktan, gün içinde hayalini kurmaktan, ondan telefon beklemekten inanılmaz bir keyif alır. Hele de aşkı karşılık buluyorsa bu haz, ikiye katlanır. Önceleri belki biraz nazlanır ama sonunda mutlaka yelkenleri yere indirir. En iradeli kadın bile bunu yapar. Dedim ya kadınlar için aşk değerlidir.

  Aşk, kadının hayatında hızını aldıktan sonra farklı bir evreye geçer. Allah'tan kadınların ayakları yere sağlam basanları bu gözü kör eden süreci çabuk atlatırlar. İkinci evrede akıl artık kalp bölgesinden harekete geçip, olması gereken yere beyne geri döner. Aklını beynine geri gönderemeyenlerin ise vay haline..

  Bu evre aşkı ve aşık olunan adamı ölçüp biçme, tartma zamanıdır. Akıl artık bedene ve kalbe yön vermeye başlamıştır. Aşkına verdiği değeri, karşı tarafın fark edip etmediğine bakar. Kendisinden neler vereceğini, karşısındakinden neler alacağını değerlendirir. Çünkü akıllı kadın için aşkın karşılıklı yaşananı güzeldir. Bu ayrımı yapamayan kadın aşkta kaybetmeye mahkumdur. İşte bu evrenin sonunda aşk ya tam rayına oturur ya da birden bire raydan çıkar. Yani zor bir dönemdir. Frekanslar tuttuysa sorun yoktur ama tutmuyorsa iş değişir. Çünkü tek taraflı yaşanan özveriler, hoşgörüler aşkın lezzetini bozar. Lezzeti bozulmuş pastayı da buzdolabında tutmanın bir anlamı yoktur. Artık çöpe atılma zamanı gelmiştir. İşte kadın o pastayı bir türlü kıyıp çöpe atamazsa yanlış yapar. O zaman aşkın farklı bir evresine geçer.

  Acılı evre. Bol acılı Adana Kebap gibidir bu dönem. Çok can yakar, iç acıtır. Bir de kadın acılı Adana Kebabını hiç sevmiyorsa hayatı kaymış demektir. Boşu boşuna yaşamı kendine zindan eder. Gözyaşı döker. Tüm hayatı allak bullak olur. Kafasını toplayıp ne yapması gerektiğine bile karar veremez. O bir türlü karar veremez, kör topal aşkı yaşamaya devam etmeye çalışırken, aşık olduğu adam onun yerine bir karar veriverir. Çoğunlukla da karar şöyledir: "Hadi güzelim sen yoluna, ben yoluma"

  İşte akıllı kadın aşkın bu evresini yaşamadan sonlandırmayı bilen kadındır. Bir şeyler yolunda gitmiyorsa zorlamaya gerek yoktur. Uyum içinde gelişecek bir ilişki kendini belli eder zaten. Sağlıklı iletişim kurulmuşsa çift arasında, aşk en son evresine yani sevgi evresine dönüşecektir. Ama uyum yoksa, diretmenin de anlamı yoktur.

  Önemli olan kadının yalnız duygularıyla değil, aklıyla birlikte aşkı yaşamayı bilmesidir. Bunu başaran kadın aşkta kazanır. Üstelik canı da çok yanmaz. Zaten günümüz kadını artık bilinçli. Özellikle eğitimli ve maddi gücü olan kadın, daha bilinçli. Hal böyle olunca kadınlar da aşkı farklı yaşar oldular. Ama şu da bir gerçek ki tüm kadınlar aşklarına değer veren, sahip çıkan varlıklardır. Hepinize gönlünüzce yaşayacağınız aşklar diliyorum.
  ŞADAN HERGÜNER ​