Kadınlar erkekleri nasıl giydirilmeli?

'Kadınca' forumunda eftelya tarafından 7 Oca 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]  Giyim konusunda kararsız kalan erkekleri kadınlar nasıl giydirmeli? Belki bu duruma ya da başlığa kızacak beyler bulunabilir ve erkeğin işine karışmak gibi algılanabilir. Fakat şöyle düşünecek olursak; Önce çocukları giydiren hanımlar elbette giyim konusunda daha zevk sahibidirler.Ayrıca kabul etmek gerekir ki bayanlar modayı takip etmeye bayılır. Emin olun erkeklere yönelik moda dergilerini bile karıştırıyorlar.Hangi kıyafetin nerede ve ne zaman giyiliceğine renk ve desen uyumu ve kombinleme konusunda başarılılar.Şayet tüm bunlar ikna edici olduysa moda editörü Esra Çoruh'un 'Kadın erkeği nasıl giydirilmeli'' yazısına gözatalım.

  Kadınlar erkekleri nasıl giydirilmeli?

  [​IMG]

  - Tarzını bulamayan bir erkek için yapmanız gereken, onun profesyonel hayatına göre, zevklerine ve nasıl rahat ettiğine önem vererek bir yol çizmek. Sportif, klasik ya da sofistike, hangi tarza daha yakınsa kıyafetlerini bu yönde seçmeye gayret edin.

  - Sırf siz beğendiniz diye ona bir şey giydirmeye çalışmayın, örneğin kravat takmak istemiyorsa zorlamayın, fular gibi farklı alternatifler sunun.

  - Temizlik ve ütü konusundaysa erkeklere müdahale etmelisiniz. Ütüsüz bir gömleği giyebilir, bazen lekeli olup olmadığına bile dikkat etmezler.

  - Renk konusunda da yanlışlık yapabilirler. Ayakkabı ve kemerin uyumsuz renk kombini ya da yanlış çorap rengini fark etmeyebilirler. Renk konusunda klasik bilgileri öğretebilirsiniz. Örneğin takımlarında klasik siyah, lacivert ve gri üçlüsünden vazgeçmesinler. Takımın içine de beyaz ya da mavi gömlek tercih etmelerini sağlayın.

  - Kadınların en acımasız olduğu şey ayakkabı olduğu için eşinize kısa bir ayakkabı eğitimi de verebilirsiniz: Takım elbisenin altına kösele ayakkabı, jean altına da loafer ya da sneaker gibi casual model giymeleri gerektiğini öğrenmeleri birinci adım olabilir.

  -Ayakkabılar her zaman temiz ve bakımlı olmalıdır. Bir kez daha söyleyelim; biz kadınların gözü erkeklerin ayakkabısındadır!

  - Bedene uygun kıyafet seçimi konusunda onları mutlaka uyarın. Dergilerde gördüğünüz sırım gibi mankenlerdeki dar gömlekler hoş görünebilir. Ama göbekli erkekte aynı etkiyi yaratmayacaktır.

  - Bedene göre giyinmek derken, özellikle Türk erkeklerinin yaptığı en büyük hatalardan biri, bir beden büyük ceket giymeleri. Ceketlerde omuzlar oturmalı; düşük olmamalı. Aynı şey kol boyu için de geçerli. Parmaklarına kadar inen kol boyunun yanlış olduğunu eşinize öğretin.

  - Erkeklerin baştacı, gömlek: Ne aşırı bol ne de aşırı dar; düzgün kumaş, doğru kalıp ve yakalı gömlekler seçmeliler. Kısa kollu gömleklerin de artık sadece görev icabı üniforma olarak giyildiğini anlatın.

  Haberturk
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 26 Ara 2012