Kadınlar Acaba Mutlu mu?

'Kadınların Dünyası' forumunda Yasemin tarafından 7 Mart 2013 tarihinde açılan konu


  1. [​IMG]


    Bir kadın olarak bu sorunun cevabını cidden bende merak ettim açıkçası.Biz kadınlar gerçekten mutlumuyuz yoksa çok iyi birer oyuncumuyuz.Polyanna gibi mutluluk oyunu oynamayı çok iyi beceriyor belkide oynadığımız oyuna kendimizide inandırıyoruzdur böyle bir ihtimal olabilirmi acaba kimbilir belkide bazı kadınlar gerçekten çok mutludurlar darısı mutluluk nedir bilmeyen ne yaparlara yapsınlar bir türlü mutlu olmayı başaramayan tüm kadınların başına diyelimmi ne dersiniz :f63:

    Biliyormuysunuz Yaş gruplarına göre mutluluk düzeyi değiştiği belirlendi. 18-24 yaş grubundaki bireylerde mutluluk oranı yüzde 57.4 iken, 65 ve daha yukarı yaştaki bireylerde bu oran yüzde 54.3'e düştü. Eğitim düzeyi arttıkça mutluluk düzeyi de artış gösteriyor.Önceki yıl ilkokul mezunu olanlarda mutluluk oranı yüzde 52.5 iken, yüksekokul ya da üniversite mezunlarında bu oran yüzde 63.2'ye yükselmiş durumda.

    Bireyleri en çok aileleri ve sağlıklı olmak mutlu etti. Kendilerini en çok ailenin mutlu ettiğini ifade edenlerin oranı yüzde 71.2 olurken, kendilerini en çok sağlıklı olmanın mutlu ettiğini ifade edenlerin oranı ise yüzde 70.7 düzeyinde olduğu görüldü. Kendi geleceklerinden umutlu olan bireylerin oranı yüzde 65.5 olduğu belirlendi.