Kadın Psikolojisi Üzerine Denemeler

'Sağlık Rehberi' forumunda Amon Goeth tarafından 22 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu


 1. Kadın Psikolojisi Üzerine Denemeler  Kadınlar neden ilgisizlikten şikayet eder? Ya da cicim ayları üzerine alternatif bir belirleme:


  Önceki makalede de yazdığı gibi bir kadının varlık nedeni herhangi bir erkeğe problem çıkarmaktır. Evlenmekle zaten yeterince problem çıkardığına inanan kadın,ilk yıllarda sorun çıkarmaz. Daha sonra doğan çocukla birlikte problemin püsküllüsünü başına dolayan adama ilişmeye gerek yoktur.
  Zamanla bu durumu benimseyen, alışan adam normal hayatın böyle bir şey olduğunu zanneder. Bu durumda yeniden hayatından zevk almaya başlayabilir. Arada bir arkadaşlarıyla buluşur,hafta sonları maç falan yapar. İşte bu anda kadında alarmlar çalmaya başlar. ( çalmasa da etraftan birileri bunu yapar zaten) adam sorunların üstesinden gelmeye,eğlenmeye, hayattan yeniden lezzet almaya ve daha da kötüsü mutlu olmaya başlamıştır. Eğer ekonomik seviyesi yerinde ise kadını kendinden yeterince uzak ta tutabilmektedir. Yıldönümlerini,doğum günlerini hatırlar ve hediye alır. Peki bu durumda ne yapmalıdır? Hemen erkeği kendini suçlu hissettiren ve bu yolla üstünlüğü yakalamaya çalışan strateji işlemeye başlar. ( ki kadınların evrimleşme sürecinde hiç değişmeyen temel savunma mekanizmalarından biridir.) “sen benimle hiç ilgilenmiyorsun “son zamanlarda çok değiştin “evini ihmal ediyorsun ne kadar çalıştığının, ailenin geçimini sağlamak içi para kazanmaya uğraştığını söylemenin anlamı yoktur. ( ki bu paranın büyük bir kısmı zaten yine kadın tarafından absorbe edilmektedir.) alınan cevap hep aynıdır: “biz para değil sevgi istiyoruz “ama hayatım o zaman sen de biraz az süslen ya da daha az gez ya da en iyisi sen benden sade sevgi iste demek büyük bir ağlama krizi ile sonlanır. (bu da evrimleşme sürecinde değişmeyen savunma mekanizmalarından biridir. kadın ağlar hep ağlar mütemadiyen ağlar)
  sonuç olarak:
  kadın adamın mutlu olduğunu görünce bunu engellemek için otomatik ve kalıplaşmış davranış modellerini çalıştırır.
  tavsiye olarak:
  mutlu bir aile hayatı için ilk koşul erkeğin her zaman mutsuz olması ya da en azından mutsuzmuş gibi görünmesidir. bu duruda kadın görevini yaptığına inanacak ve ilişmeyecektir.
  kafaya takılan olarak:
  peki karısını (ya da sevgilisini) çok seven, mutlu erkekler yok mu? tabiiki var.ama onlarda kısa süre sonra aldatılmış erkek oluyorlar zaten. (yani mutsuz)