Kadın Parfümleri ve Etkileri

'Kişisel Bakım' forumunda seldaakman tarafından 7 Şub 2017 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
 1. Bir kadına alınabilecek hediyeler listesinin başında genellikle parfümleri görürüz.
  Çünkü parfüm sadece bayanlar için değil herkes için güzel ve manevi değeri olan bir hediyedir.
  Kokuların,insanların insanlar üzerindeki etkileri her zaman aynıdır çünkü.
  Bayanlar için de iyi kokmak,karşısındaki insanların parfümünün markasını merak etmesi gibi durumlar bir özgüven kaynağıdır genellikle.
  Çünkü kadınlar her türlü duruma karşı hazırlıklı olmak isterler bu durum ne olursa olsun kendileri hakkında kötü yorumlar almaktan hiç ama hiç hoşnut olmazlar.
  Bu sebepten dolayıdır ki kadınlara manevi değeri olan bir hediye almak isterseniz kolye,yüzük gibi şeylerden önce parfüm almayı aklınıza getirmelisiniz.
  Ancak aldığınız veya alacak olduğunuz parfümlerde dikkat etmeniz gereken önemli ve küçük bir detay vardır ki;her parfüm her mevsimde kullanılmaz.
  Her parfüm yapımı aşamasında belli bir mevsimden ilham alınarak yapılmaktadır.
  Örneğin yaz aylarında bayanlar genellikle daha hafif ve ferahlatıcı kokuları tercih etmektedirler çünkü yaz aylarının o kavurucu sıcaklarında birde odunsu,ağır parfümlerin kullanılmaıs ters etki yaratarak daha kötü kokular meydana getirebilmektedir.
  Bu sebeptendir ki bayan parfümleri,erkek parfümlerine oranla çok daha hafif ve ferahlatıcı özelliğe sahiptir.
  O yüzden sizler de alacağınız parfümü ya o anda olduğunuz mevsime yönelik yada kullanmasını istediğiniz mevsime göre başka bayan arkadaşlarınızdan da yardım alarak seçebilirsiniz.
  Kokuların insan beyin'i üzerindeki etkileri bilim insanlarımız tarafından da tescil edilmiş bir durumdur.
  Her kokunun beyinde farklı nöronları harekete geçirdiği ve kişinin o an ki düşüncelerini büyük oranda etkilediği kanıtlanmıştır.
  Bu sebeple parfümlerin insanlar üzerindeki etkileri,birisine verilebilecek hediyeler arasında parfümleri en üst sıraya çıkarmakta ve oluşturduğu etkiler sayesinde manevi değeri en yüksek seviyede olan ürün olarak nitelendirmektedir.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 7 Şub 2017
 2. Ben dünyanın en pahalı parfümlerinden 1. sıradakini kullanmak isterdim. Listekilerin hepsi çok pahalı ama..
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 17 Şub 2017
 3. Önemli olan bir parfümün ne kadar pahalı olduğu değil,kullanan kişiye ve karşısındaki kişilere neler hissettirdiğidir.
  Kokular yazımızda da bahsettiğimiz gibi insanlar üzerinde birçok etkiye sahiplerdir.Bu etkiler sadece en pahalı parfümlerde görülmez,her fiyat aralığındaki parfümlerde görülebilir.