Kadın niçin ağlar?

'Ansiklopedik Bilgi' forumunda Destina tarafından 9 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu


 1. KADIN NİÇİN AĞLAR

  [​IMG]

  Bir erkek çocuk annesine sordu "Niçin ağlıyorsun?".

  "Çünkü ben kadınım" diye cevapladı annesi.

  "Anlamadım!" dedi çocuk.

  Annesi çocuğu kucaklayıp "Ve hiç bir zaman anlayamayacaksın!" dedi.

  Babasına "Baba, annem niçin ağlıyor?" diye sordu.

  Babanın cevabi "Bütün kadınlar Sebensiz ağlayabilen yapıdadır" diye cevapladı.

  Küçük oğlan büyüdü, yetişkin adam oldu, hala kadınların niçin ağladıklarını keşfedemedi.

  Nihayet öldükten sonra cennete gittiğinde Allah a sordu.

  "Allahım!" dedi "Kadınlar niçin bu kadar kolay ağlayabiliyorlar?"

  Allah dedi ki... "Ben kadınları özel yarattım!... Tüm yasamın ağırlığını taşıyabilecek kuvvette olmasına rağmen başkalarına teselli verecek kadar yumuşak omuzlar, Doğumun acısına olduğu kadar doğurdukları evlatlarının nankörlüğüne dayanabilecek iç kuvvetini verdim.

  Başkalarının kuvvetinin kalmadığında devam edecek azmi, ailesinin hastalığında yorgunluğa papuc bıraktırmayacak kudreti verdim.

  Her turlu şart altında ve hatta annelerini çok kotu incitmelerde, çocuklarını sevmek duygusallığını verdim. Bu duygusallık her yastaki çocuklarının yaralarını sarmalarına, sorunlarını dinleyip paylaşmalarına yardım ediyor.

  Kocalarını tüm kusurlarıyla sevmek kuvvetini verdim. Erkeğin kaburgasından onları erkeğin kalbini korumaları için yarattım. Onlara iyi bir kocanın eşini asla incitmeyeceğini fakat bazen destek ve kuvvetini deneyecek davranışlarda bulunacağını anlayacak duyarlı bir zekâ verdim.

  Tek zayıflık olarak kadınlara birer gözyaşı verdim. Tamamen kendilerinin sahip oldukları, ihtiyaçları olduğunda kullanmak üzere... İnsanlık için bir gözyaşı..." diye cevapladı.

  Kedini güzel yapan şey ne saçı, ne vücudu, ne kendini ne şekilde taşıdığıdır.

  Kadını esas güzel yapan sevgisini paylaşabilmesi, fedakârlığı, sorumluluğu, anlayışı, sadece bilgiye değil aynı zamanda kalbe de yönelik aklıdır.


   



 2. Cevap: Kadın niçin ağlar?

  Kadınlar niçin ağlar? Niçin ağlayacaklar çünkü erkekler ağlatırlar. Belki bunu bilerek isteyerek yapmazlar ama umursamazlarda... :f20:
   



 3. Cevap: Kadın niçin ağlar?

  Evet uyusss erkekler ağlatır hep.:f43:
   



 4. Cevap: Kadın niçin ağlar?

  güzel bi paylaşım olmuş tşkler :confused: "sadece bilgiye değil aynı zamanda kalbe de yönelik aklıdır." çok beğendim bu sözü:cool: