Kadın Liderleri’ne sertifika

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Aderito tarafından 19 Aralık 2012 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]
  Türkiyede olan genç genç kadınların toplum ve iş hayatındaki pozisyonlarını kuvvetlendirmek ve profesyonel iletişim ağlarının genişletilmesine katkıda bulunmak hedefiyle 2010da başlatılan Geleceğin Kadın Liderleri projesinde 3. dönem eğitimler tamamlandı.
  KAGİDER ve Sanofi Grubu işbirliğiyle hayata geçirilen proje kapsamında, 20-23 Kasım tar
  ihleri arasında gerçekleştirilen eğitimlerde üniversite son sınıf öğrencisi veya yeni mezun 24 kadın eğitimlerini tamamlayarak sertifikalarını aldı.

  Program çerçevesinde 20-25 yaş aralığındaki genç kadınlar, işe girişlerde faydalı olabilecek CV Yazma, İş Aramada Teknolojinin Kullanımı, Mülakat Simülasyonları gibi eğitimlerin yanı sıra, iş hayatlarına yön verecek Hedef Belirleme, İş Ahlakı, Etkin İletişim, Kariyer Planlaması ve Profesyonel Oryantasyon eğitimlerini alarak sertifikasyon sürecinden geçirildi.. Ayrıca katılımcılar; bankacılık, sağlık, telekomünikasyon, reklamcılık, hızlı tüketim gibi farklı sektörlerin temsilcilerinden, o sektörlerle ilgili doğrudan bilgi alma şansını yakaladılar.

  Sertifika töreninde bir konuşma yapan KAGİDER Başkanı Dr. Gülden Türktan, “Başarının yüzde 50′si önce istemek ve istenilen hedef için hazırlanmaktır. Geleceğin Kadın Liderleri olacak bu genç kadınlarımızda bunu görüyoruz. KAGİDER olarak, bugün olduğu gibi gelecekte de onların yanında yer almaya devam edeceğiz. Geleceğin Türkiyesi, iş dünyasında omuz omuza çalışan kadınlar ile erkeklerin işbirliğinden doğacaktır dedi. Sanofi yetkilileri de “Geleceğin Kadın Liderleri projesini destekliyor olmaktan duydukları mutluluğu belirttiler.