Kablosuz Modem Nasıl Resetlenir

'Ansiklopedik Bilgi' forumunda Yasemin tarafından 29 Eki 2013 tarihinde açılan konu

  1. Kablosuz kullandığınız modeminizi nasıl resetliyeceksiniz bu konuda çok bilgi sahibi değilseniz aşağıdaki yazımızdan yardım alabilirsiniz ve kablosuz modem nasıl resetlenir öğrenebilirsiniz.

    Kablosuz modemi resetlemek için yapmanız gereken şey adsl hattini,yahut modemi restart ettirmek olacaktır.Bunun içinde modeminizin arayüzüne girmeniz gerekmektedir.Ve bu ara yüze girebilmeniz için modeminizin şifresini debilmeniz gerekiyor aksi taktirde hiçbir işlem yapamazsınız modeminiz üzerinde.

    Öncelikle sifre olmalı şifre olmadan hiçbir işlem yapamayacağınızı bilmelisiniz.Daha sonra Default degerleri degiştirilmediyse şifre 12345'dir.Ama değistirildiyse modemi resetleyip fabrika ayarlarına dönmeniz gerekmektedir.

    Bu işlem yapıldığı zaman kullanıcı adı ve kullanıcı şifresinin tekrar girilmesi gerekmektedir.Son olarak şifrenizi sıfırladıktan sonra 192.168.1.1/Maintenance/Diagnostic menüsünden General yada dsl line reset atabilirsiniz.

    [IMGALT=https://forumdas.net/upl/uploads/kablosuz-modem-nasil-resetlenir-28261.jpg]kablosuz-modem-nasil-resetlenir-28261[/IMGALT]