Kablosuz bağlantı sorunu sınırlı erişim

'Teknoloji' forumunda Burcu tarafından 9 May 2014 tarihinde açılan konu

 1. Sık sık kablosuz bağlantı sorunu ya da sınırlı erişim uyarısı aldığım için bu konuda benim gibi eziyet çekenlerin derdine deva olmak ve sorunu ortadan kaldırmanın çaresini anlatmak için böylesi bir konu hazırladım.
  Bilgisayar ekranının sağ altında wi-fi sinyalini gösteren simgenin üzerinde bir ünlem varsa yolunda gitmeyen birşeyler var demektir.
  kablosuz_ag_sorunu.
  ilk önceleri bu işareti görür görmez telefona sarılır önce bilgisayardan anlayan eşi dostu arardım baktım onlardan bi çözüm çıkmıyor doğruca internet sağlayıcıyı arar derdimi anlatırdım. Ama şimdi bilinçli bir internet kullanıcısı olarak yapmam gerekenleri biliyorum.

  1- Önce modeminizi kapatın ve 10 saniye bekleyip yeniden açın. Tüm ışıkların sabit yanmasını bekleyin. Işıklar sabitlenince gelin ve sorun hallolmuş mu kontrol edin.

  2- Kablosuz bağlantı sorunu yaşadığınızı farkedince ikinci olarak Ağ bağlantılarına sağ tıklıyıp srunları gider deyin ve bilgisyarınız sizin için sorunun kaynağını araştırıp çözümü bulmanıza yardım etsin.

  3- Bilgisayarınızın bağlı olduğu modemin ismi yazan profile sağ tıklayın bu ağı unut deyin ve yeniden aynı ağa bağlanmak için şifrenizi girip bekleyin.
  kablosuz_ag_sorunu-1.

  4- Eğer üst düzey bilgisayar bilginiz varsa bilgisayarınızdan modem ayarlarına girin ve ordaki ayarlarınızı kontrol edin. Eğer bu işlemi nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız internet sağlayıcınızın müşteri hizmetlerini arayın çok sabırlı insanlar ben sınadım hepsini :D Tek tek adım adım ne yapmanız gerektiğini size anlatırlar.