Julianne Moore Kimdir

'Biyografi' forumunda Yasemin tarafından 28 Ocak 2014 tarihinde açılan konu


 1. Julianne Moore Kimdir Hakkında Bilgi  Julie Anne Smith olarak 1960 yılında dünyaya gelmiştir.Babası Peter Moore Smith isminde bir askeri yargıçtır. Bu nedenle çocukluğu sürekli yer değiştirerek geçmiştir.

  Julianne Moore Boston Üniversitesi'nin Güzel Sanatlar okulundan oyunculuk dalında mezun olan Moore Manhattan'da, aralarında Caryl Churchill'in Money and Ice Cream with Hot Fudge adlı oyunun da bulunduğu birçok Broadway oyununda oyuncu olarak yer almıştır.

  Film kariyerine 1990 yapımı Tales From the Darkside : The Movie ile başladı. 1992 yılında The Hand That Rocks the Cradle adlı filmde oynadıktan sonra, kendisi için dönüm noktası olan The Fugitive (Kaçak) filminde baş göstermiştir.

  Coen kardeşlerin 1998 yapımı The Big Lebowski filminde zengin bir adamın histerik kızını canlandıran Julianne Moore daha sonra Alfred Hitchcock'un unutulmaz filmi Psycho nun yeni versiyonunda, Marion Crane rolünde yer almıştır. Julianne Moore 2000 yılında Ridley Scott'un yönettiği ve Kuzuların Sessizliği'nin devamı niteliğindeki Hannibal isimli filmde Anthony Hopkins'le başrolleri paylaştı .

  Julianne Moore Far from Heaven filmi ile Venedik Film Festivali'nde En İyi Aktris ödülü (Volpi Cup) kazanmıştır.

  Julianne_Moore_kimdir-.jpg