Jessica Simpson Kimdir Kısaca

'Resimli Konular' forumunda Cossack tarafından 27 Haziran 2010 tarihinde açılan konu


 1. Jessica Simpson

  Jessica Ann Simpson (d. 10 Temmuz 1980) ABD'li pop şarkıcısı, aktris.

  1990'lı yılların sonlarına doğru şöhrete kavuştu. "Billboard Top 40" listelesinde zirveye yerleşen yedi single'ı vardır. üç altın plağı, iki ayrı albümünün multi-platin RIAA sertifikası vardır. Eski kocası Nick Lachey ile MTV'nin Newlyweds adlı programında yer aldı. Ayrıca, kendisi gibi şarkıcı olan Ashley Simpson adında bir kızkardeşi vardır.

  Jessica Simpson, Christina Aguilera ve Britney Spears ile aynı zamanda şarkıcılığa adım attı. Küçük yaşta, Micky Mouse Club seçmelerine katıldı, ancak diğer adayların yanında sönük kaldığı için buraya kabul edilmedi.

  Eğitimini kilise korosu ve Hristiyan plak şirketlerinden alan Jessica, demosu bir gün Sony başakanı Tommy Mottola'nın eline geçince şöhret yolunda ilk adımını attı. 1999'un sonuna doğru ilk albümü "Sweet Kisses" piyasaya sürüldü. Albüm Britney Spears ve Christina Aguilera gibi teen pop prenseslerinin piyasaya hakim olması nedeniyle fazla başarılı olamadı. Albümden çıkan "I Wanna Love You Forever" şarkısı ile Billboard listelerinde ancak 3 numaraya kadar çıktı. Fakat, yine de 1 milyondan fazla sattı.

  2001 yılında yapımcılarının isteğiyle biraz kilo verdi ve yeni bir imaj kazandı. Çıkardığı Irresistible albümü yine istenilen başarıyı gösteremez ve listelere 11 numaradan girer. MTV Müzik Ödüllerinde En iyi Pop Şarkıcısı dalında aday gösterilir. Fakat ödülü Britney Spears'a kaptırdı.

  2002'de Nick Lachey ile evlenir ve Hollywood'un en gözde çiftlerinden biri oldular. Bu sayede 2003 yılında "In the Skin" albümünü çıkardı ve albüm iyi bir başarı yakalayarak 5 milyon sattı.

  Öte yandan kocası Nick Lachey ile "Newlyweds" adlı bir programa başladı. Programın izlenme oranları oldukça yüksek olur ve Jessica asıl şöhretine bu sayede kavuştu. 2005 yılında evliliğinde sorunlar başladı ve çift 2006'da resmen boşandı.

  Jessica Simpson, 2006 Ağustos ayında 5. stüdyo albümü "A Public Affair"i çıkarır. Albüm ilk hafta 100.000 satar ve listelere 5 numaradan girer. Eleştirmenler albümü vasat bulur ve evlendikten sonra kariyerinin bitme noktasına geldiğini söyler.


  [​IMG]


  [​IMG]
    2. Cevap: Jessica Simpson Wallpaper

  Ben bu resimLerden birini masaüstü resMi yapsam evde kıyameT koPar =)
    3. Cevap: Jessica Simpson Wallpaper

  Sen evli degilsin belki ama,
  evlilere yasak resimler,
  onlara sadece uzaktan bakmak için bunlar. :)
    4. Cevap: Jessica Simpson Wallpaper

  =)) ben evLi degiLim ama pcye evde o kadar oturan varki bu resimLerin yanından gecemem =)
    5. Cevap: Jessica Simpson Wallpaper

  Bende mesaji yeniden düzenlemistim ama neyse,
  evli degilsen en azindan yakindan bakabilirsin. :f30:
    6. Cevap: Jessica Simpson Wallpaper

  hadi bakaLım öyLe oLsun =))