Jennifer Morrison Kimdir, Jennifer Morrison HayaTı

'Biyografi' forumunda cCasT tarafından 10 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu


 1. Jennifer Morrison
  Jennifer Morrison Kimdir ?
  Jennifer Morrison HayaTı

  [​IMG]

  Jennifer Morrison, 12 Nisan 1979da Chicago, Amerikada dünyaya geldi. Bir öğretmen olan David Morrison ve Judy Morrisonın 3 çocuğunun en büyüğüydü. Prospect Lisesinden 1997de mezun oldu, burada okul bandosunda klarnet çalıyor, koroda şarkı söylüyordu ve aynı zamanda da bir amigo kızdı. Liseyi bitirdikten sonra Loyola Üniversitesinde tiyatro bölümünde okudu. Aynı zamanda da Steppenwolf Tiyatrosunda çalışıyor, oyunculuk dersleri alıyordu. Üniversiteyi bitirdikten sonra kariyerini sinema ve televizyonda sürdürebilmek için Los Angelesa taşınma kararı aldı.

  Morrison, kariyerine çocukluk yıllarında bir model olarak başladı. JCPenney, Montgomery Ward, Mondos ve Rice Krispies gibi markaların reklamlarında boy gösterdi. 10 yaşındayken Sports Illustrated dergisinin çocuk sayısının kapağında Michael Jordonla birlikte poz verdi.

  Film kariyerinin başlangıcı ise 15 yaşındayken gerçekleşti; "Intersection" (1994) adlı filmde Richard Gere ve Sharon Stoneun kızını canlandırdı. Daha sonra "Miracle on 34th Street" (1994) filminde ve Kevin Baconla birlikte "Stir of Echoes"da (1999) rol aldı. İlk başrolünü 2000 yılında aldı; "Urban Legends: Final Cut". Daha sonra "The Zeroes" (2001), "Big Shot: Confessions of a Campus Bookie" (2002), "Nantucket" (2002), "Girl Fever" (2002) ve "Design" (2003) geldi. Bu yapımlar dışında Adam Brodyyle "Grind"de (2003), Ben Affleckle "Surviving Christmas"ta (2004), Brad Pitt ve Angelina Jolie ile "Mr. and Mrs. Smith"te (2005) rol aldı. Oynadığı en son film ise 2006 yapımı "Flourish".

  Morrison, sinema filmleri dışında televizyon dizilerinde de rol aldı. Bunlar; "the-chronicle", "Touched by an Angel", "Dawsons Creek", "Any Day Now" ve "The Random Years" idi. Ancak bu yapımların hiçbiri uzun süreli roller değildi, oyuncu bu dizilerin sadece bir, en fazla 2 bölümünde rol almıştı.

  Morrisonın kadrosunda olduğu ilk televizyon dizisi, 2004 yılında yayına başlayan "House" oldu. Bu yapımda Dr. Allison Cameron karakterini canlandıran oyuncunun başarı grafiği, dizinin tüm dünyaya yayılan ünüyle birlikte artmaya başladı.

  Morrison aynı zamanda Nick Lacheynin "Shut Up", The Donnas grubunun "Too Bad About Your Girl" ve Jacks Mannequinin "Dark Blue" adlı parçalarının video kliplerinde oynadı.

  Amerikada 2006da gösterime giren ve Morrisonın rol aldığı en son film olan "Flourish"in yapımcısı da kendisi. Bu bağımsız filmde "House"daki rol arkadaşı Jesse Spencerla birlikte rol alıyor. Şu anda kız kardeşi Julie ile Los Angelesta yaşıyor. Oyuncunun, rol arkadaşı Jesse Spencer ile birlikte olduğu söylense de ikili bunu ne doğruluyor ne de yalanlıyor. 1.66 metre boyunda. Ashlee Simpson ile yakın arkadaş.