Jeans Modelleri erkek ve bayan pantolonlar

'Sosyal Konular' forumunda Dark tarafından 29 Mayıs 2008 tarihinde açılan konu


 1. Bugün, hepimizin üstümüzden çıkartmak istemediği jean-kot pantolonun- nasıl, nerede ve ne zaman çıktığını biliyor muydunuz?

  İşte Kot kotpantolonun hikayesi

  1848 yılında Amerika Kaliforniya’da bir altın madeninin bulunması ile başladı aslında. Altından para kazanmak isteyen herkes altın avına çıkıyor ve madenlerde çalışmaya başlıyordu. O dönemde adını daha sonra Levi Strauss olarak değiştiren Alman asıllı Loeb Strauss abisi ile birlikte ticaret yapmak için Amerika’ya göç etti. Bir gün bir maden işçisi ona madende çalışan işçilerin pantolonlarının çok dayanıksız olup, çabuk yırtıldığını söyleyince, Levi Strauss’un beyninde şimşekler çaktı.
  Fransa’dan gelen denim kumaşları artık Amerika’ya onun üzerinden geliyordu. (Denim kumaş, pamuklu kumaştan yapılan kot pantolonlara verilen isimdir) Bu kumaşla dikilen pantolonların bu kadar ilgi görmesinin nedeni kumaşın çok sağlam olmasından kaynaklanıyordu. Koyu lacivert rengin de kir göstermiyor olması, Strauss’un alehineydi.

  Levi Staruss 1853 yılında sadece kot pantolon üretimi yapan bir şirket kurdu. Şirketin adı şimdi milyonlar dolarlar değerinde olan Levi’s idi. Çok kısa süre içerisinde kot pantolonlar özellikle madenciler, petrol işçileri ve kovboylar tarafından en çok talep edilen kıyafet haline geldi. Kovboylar ata bindikleri için kotların, dar olarak dikilmesi gerekiyordu. Buna da pantolonların arasına 2 cep dikilerek çözüm getirildi. 1900′lü yıllarda kot pantolon, günlük bir giysi halini alacakken, Levi Strauss 73 yaşından hayatını kaybetti. Strauss öldüğünde Levi’s şirketinin değeri 6 milyon$ d

  jeans modelleri_forumdas_001. jeans modelleri_forumdas_002. jeans modelleri_forumdas_003. jeans modelleri_forumdas_004. jeans modelleri_forumdas_005. jeans modelleri_forumdas_006. jeans modelleri_forumdas_007. jeans modelleri_forumdas_008. jeans modelleri_forumdas_009. jeans modelleri_forumdas_010. jeans modelleri_forumdas_011. jeans modelleri_forumdas_012. jeans modelleri_forumdas_013. jeans modelleri_forumdas_014.
    2. Hoşuma gitti bu kot bi benzeri var ama olsun :) paylaşım için teşekkürler..