Japonların Son İcadı

'Teknoloji Haberleri' forumunda Pardus tarafından 3 Şubat 2010 tarihinde açılan konu


 1. Japonların son icadı elastik su!

  Suyun bildiğimiz üç hali katı, sıvı ve gaz. Japonlar sayesinde bu listeye yeni bir madde ekleniyor.



  Japonların son icadı elastik su!

  İşte suyun dördüncü hali...
  İlkokul ikinci sınıfta suyun üç hali öğretilir. Öğretmenlerimiz bizlere suyun katı, sıvı ve gaz olarak doğada üç halde bulunabileceğini anlatmışlardı. Fakat Japonlar müfredatı değiştirmeye kararlı görünüyorlar. Tokyo Üniversitesi'nde görevli bilim adamları suyu elastik hale getirmeyi başardılar.

  Bilim adamları bildiğimiz suyun içerisine bir kısım organik materyaller ve kil ekleyerek elastik su elde ettiler. Bu şekilde meydana gelen su jel benzeri bir şekilde saklanabiliyor. Bilim adamları bu suyun öncelikli olarak hızlı ve doğal şekilde doku tamirinde kullanılabileceğini söylüyorlar.

  Bilim adamları henüz suyun bu yeni halini mükemmelleştiremediler ama çalışmaları devam ediyor. Eğer çalışmalar planladıkları şekilde devam ederse bu sayede doğa dostu bir çeşit plastiğin de üretilebileceğini söylüyorlar.
   



 2. Cevap: Japonların Son İcadı

  Japonların ellerine sağlık..Doğa Dostu Plastik kulağa hoş ve zarasız bsy gibi geliyor...Paylaşm için teşekkürler Pardus abi..
   



 3. Cevap: Japonların Son İcadı

  bu japonlarda ne beyin var yahu helal olsun adamlara:))
   



 4. Cevap: Japonların Son İcadı

  Gerçekden ALLAH bu japon ve çinli insanların olağan üstü zeka ya kabiliyet vermiş... HELAL OLSUN daha neler duycaz çalışmayı çok seven insanlar.