jandarma özel harekat timi alımları başvuru şartları

'Etüt Merkezi' forumunda YAREN tarafından 29 Ara 2010 tarihinde açılan konu

 1. Jandarma Özel Harekat ( JÖH ) Maaşları Ne Kadar?
  Jandarma Özel Harekat yani JÖH timleri 5.000 ila 8.000 arasında değişen miktarlarda maaş almaktadırlar. Devletin olanaklarından konut gibi faydalanırsa maaşları üzerinden kesintiye gidilmektedir. Ayrıca emeklilik süreleri yıpranma durumuna göre daha erken olup, emeklilik ikramiyesi de diğer meslek gruplarına göre bir hayli fazladır.

  Jandarma Özel Harekat Timleri, maaşlarına ek olarak operasyon tazminatı da almakta. Operasyon tazminatları görev yaptıkları şehre göre 250-620 TL arasında değişmekte. Terör eylemlerinin yoğun olarak görüldüğü (Hakkari, Şırnak, Tunceli vs.) illerde görev yapan Jandarma Özel Harekat Timleri, 620 TL operasyon tazminatı almaktadırlar.

  Jandarma Özel Harekat ( JÖH ) Nasıl Olunur?
  Jandarma Özel Harekat yani JÖH timlerinde görev alabilmek için öncelikle Jandarma Genel Komutanlığı personeli (Subay, Astsubay, Uzman Jandarma, Çavuş, Sözleşmeli Uzman Çavuş gibi.) olmanız gerekmektedir. Daha sonra istisnai durumlar haricinde gönüllü kişilerden seçildikleri için, askerliğinizin bitmesine en az 6 ay kala Jandarma Özel Harekat başvurusuyapmanız gerekmektedir. Başvuru şartları ve diğer krtilerleri sağladığınız değerlendirilmeler sonucunda uygun görüldüğünüz takdirde yukarıda saymış olduğumuz eğitimleri almak ve bir JÖH üyesi olmak için yola koyulursunuz.

  Jandarma Özel Harekat Timi ( JÖN ) hakkında nasıl olunur, başvuru şartları ve maaşları, eğitim süreci, nedir gibi merak ettiğiniz konulara cevap vermeye çalıştık. Konu hakkında merak ettiğiniz soru, sorun yada görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.