Jandarma özel harekat nasıl olunur

'Haberler' forumunda KaRL_ tarafından 21 Kas 2009 tarihinde açılan konu

 1. JANDARMA ÖZEL HAREKAT NASIL OLUNUR? 2015

  Jandarma Özel Harekat Timleri, terörle mücadelede en ön safta görev yapmakta. Özellikle son yıllarda operasyonlardaki başarıları ile dikkat çekmekteler. Üstelik bu başarılı operasyonlarda minimum kayıp veriyorlar. Bu da Jandarma Özel Harekat Timleri'nin rolünü çok daha artırdı. Peki bu seçkin birliğe nasıl girilir?

  özel hareket.
  JANDARMA ÖZEL HAREKAT TİMLERİ'NE NASIL GİRİLİR?

  Jandarma Özel Harekat Timleri'nin bir elemanı olabilmek için en önemli şart: Askerliğini komando er olarak yapmış olmak. Bunun ardından başvuruda bulunan adaylar zorlu bir kursu tamamlamak zorunda. Bu kursu başarı ile bitirenler bu seçkin birliğin birer üyesi olabilecekler.

  JANDARMA ÖZEL HAREKAT TİMLERİ'NİN EĞİTİMLERİ

  Jandarma Özel Harekat Timleri'nin eğitimleri Foça'da gerçekleştiriliyor. Eğitim alanı, terörle mücadele bölgesinin coğrafi olarak oldukça benzeridir. Adaylar burada on haftalık bir eğitimden geçiriliyor.

  Temel savaş tekniklerinin yanı sıra bölgenin coğrafi koşullarına dayanıklı olunması da eğitimler arasında.

  Eğitimler son teknoloji ile gerçekleştiriliyor. Lazer simülatör gibi yeni teknolojik eğitim metotları kullanılıyor. Bu yılın sonuna kadar 1200 özel harekatçının yetiştirilmesi bekleniyor.

  JANDARMA ÖZEL HAREKAT TİMLERİ'NİN OPERASYON TAZMİNATI

  Jandarma Özel Harekat Timleri, maaşlarına ek olarak operasyon tazminatı da almakta. Operasyon tazminatları görev yaptıkları şehre göre 250-620 TL arasında değişmekte. Terör eylemlerinin yoğun olarak görüldüğü (Hakkari, Şırnak, Tunceli vs.) illerde görev yapan Jandarma Özel Harekat Timleri, 620 TL operasyon tazminatı almakta.