Jack Nicholson Kimdir, Resimleri

'Biyografi' forumunda EyLüL tarafından 20 Haziran 2012 tarihinde açılan konu


 1. Jack Nicholson Kimdir  Jack Nicholson Kimdir Biyografisi

  Jack Nicholson 22 Nisan 1937, Neptune, New Jersey, ABD 1958 yılında The Cry Baby Killer ile sinemaya adım atan Jack Nicholson, bugüne kadar seksenden fazla filmde rol aldı... Ayrıca senaryo yazdı, yönetmenlik ve yapımcılık yaptı...

  Jack Nicholson Oyunculuğunun ilk dönemlerinde küçük bütçeli filmlerde rol aldı... 1969 yılında yönetmenliğini Dennis Hopper'ın üstlendiği Easy Rider'daki George Hanson rolüyle Altın Küre ve Oscar'a aday gösterildi.

  Bir sonraki filmi Five Easy Pieces ile ikinci kez Oscar adayı oldu... Ardından 1970'de Cannes Film Fesivali'nde En İyi Aktör seçildiği Son Ayrıntı / The Last Detail, 1971'de Altın Küre'ye aday gösterildiği Carnal Knowledge adlı filmlerde oynadı.

  1974'de Roman Polanski'nin Çin Mahallesi / Chinatown'undaki rolüyle Oscar'a bir kez daha aday oldu, İngiliz Bafta ve Altın Küre Ödülü'nü kazandı...

  Jack Nicholson Maria Schneider ile Yolcu / The Passenger'da, Warren Beatty ile The Fortune'da ve Ken Russell'ın Tommy'sinde oynadı... 1975 yılında Guguk Kuşu / One Flew Over the Cuckoo's Nest ile beşinci kez aday gösterildiği Oscar ödülüne kavuştu.

  Jack Nicholson Resimleri

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]