İzmir'in seri katiline rekor ceza

'Haberler' forumunda dila_ tarafından 7 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

  1. ]İzmir'de peş peşe işlenen 3 cinayetin sanığı Hamdi Ayri için adam öldürmekten 3 kez müebbet, silahlı yağma suçundan ise 45 yıl hapis cezası istendi.
    Üç cinayetin sanığı Hamdi Ayri hakkında açılan davanın iddianamesi Cumhuriyet Savcısı Kemal Çakır tarafından hazırlandı. Adam öldürmek suçundan 3 kez müebbet, silahlı yağma suçundan 45 yıl hapis cezası istenen Hamdi Ayri'nin Bodrum'da garsonluk yaptığı, kış aylarında da ailesiyle kaldığı bildirildi. İddianamede, polis kriminal laboratuvarında yapılan balistik inceleme ve otopsi sonuçlarına göre, sanığın yakalandığında odasında ele geçen tabancanın üç cinayette de kullanıldığının tespit edildiği belirtildi. Ayri'nin yakalandığında üzerinde ve çantasında sahte kimlik, 645 lira, silah, cinayet haberleriyle ilgili gazete kupürleri ve öldürülen Mustafa Has'ın fotoğrafının çıkarıldığı ehliyetinin bulunduğu öğrenildi.
    Mustafa Has'a ait 35 HZL 46 plakalı araç üzerinde yapılan parmak izi araştırmasında ise aracın sağ ön kapı dış kısmı kapı kolu altındaki parmak izinin, sanığın sol el ve orta parmak izlerine ait olduğu belirtilen iddianamede, ''Her ne kadar sanık emniyet, savcılık ve mahkemede susma hakkını kullanmasına rağmen, toplanan delil, tanık ifadeleri, otopsi raporlarına göre olayları işlediği, bu nedenle üç cinayetten 3 kez ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet, 3 yağmadan 45 yıl, ruhsatsız silah bulundurmaktan 1 yıl hapis cezası ile yargılanması'' isteğinde bulunuldu.
    7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanacak Ayri, Balçova ilçesinde 24 Nisan Cumartesi gecesi banka çalışanı Esra Yaşar'ı, ertesi gece üniversite öğrencisi Ayşe Selen Yayla'yı, pazartesi gecesi de Konak ilçesi Fevzipaşa Bulvarı'nda ''Azra'' takma adını kullanan travesti Mustafa Has'ı tabancayla başlarından vurarak öldürmüştü. Kurbanların cep telefonlarını ve çantalarını alarak kayıplara karışan Hamdi Ayri, düzenlenen operasyonla Bodrum'da yakalanmıştı
     
Similar Threads: İzmir'in seri
Forum Başlık Tarih
Haberler İzmir'in Güçlü Markası Folkart Nişantaşı'nda 19 Eylül 2012
Haberler FSM Köprüsü 3 Şerit Trafiğe Kapatıldı 18 Haziran 18 Haziran 2012
Haberler Kayseri Pınarbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü binasına bombalı saldırı 25 Mayıs 2012
Haberler Hatsune Miku konseri 11 Mart 2012
Haberler Kadir İnanır Ne Kanseri? 28 Şubat 2012