İzmirde Hint Kınası Yapan Yerler

'Türkiyem' forumunda YAREN tarafından 22 Nisan 2011 tarihinde açılan konu


 1. İzmir Hint Kınası,
  İzmirde Hint Kınası Yapan Yerler

  İZMİR'deki güzellik salonlarında,hint kınası ile özel günler için geçici dövmeler de yapılmaya başlandı.

  Kalıcı dövme yaptırmak istemeyen kadınlar, son dönemde hint kınasıyla yapılan dövmelere ilgi göstermeye başladı. Bunun üzerine güzellik salonlarındaki hizmetlerin arasına, cilt bakımı, zayıflama, makyajın yanı sıra hint kınası ile yapılan dövmeler de girdi. Bunlardan biri olan, Alsancak semtindeki Nisan Day Spa Merkezi'nde, kadınlara uygulamayı gerçekleştiren dövme ustası Murat Tural, siyah hint kınasının kimyasal madde içermediğini, uygulamada doğal ürünler kullandıklarını söyledi.

  Bunun yüzyıllar önce Hindistan'dan tüm dünyaya yayıldığına değinen Tural, "Günümüzde güzellik salonlarında farklı bir imaj olarak müşteriye sunuluyor. Hint kınası ile yapılan üç, dört gün vücutta kalabilen geçiçi dövmeyi, hamilelik döneminde, çocukların geleceği iyi olsun diye karnına yaptıranlar oluyor. Kendini iyi hissetmek, özel günlerde, düğünlerde, partilerde farklı görünmek isteyenler de tercih ediyor. Ayrıca sevgilileri için vücudunun özel bölgelerine yaptıranlar da var" dedi.

  Tural, hint kınası ile yapılan dövmelerde ağırlıklı olarak sarmaşık ve örgü modellerinin tercih edildiğini, cilde kesinlikle zarar vermediğini vurguladı.
   


Similar Threads: İzmirde Hint
Forum Başlık Tarih
Türkiyem İzmirde Hint Restoranları 22 Nisan 2011
Türkiyem İzmirdeki Yüzme Havuzları 14 Ağustos 2012
Türkiyem İzmirde Salı Günü Kurulan Pazarlar 24 Temmuz 2012
Türkiyem İzmirde Sevgililer Gününde Nereye Gidilir 11 Şubat 2012
Türkiyem İzmirdeki Halk Eğitim Merkezleri 24 Ocak 2012