İyi Saatte olsun

'Ansiklopedik Bilgi' forumunda swhboss tarafından 27 Nis 2009 tarihinde açılan konu

 1. Karabasanlar hakkında hepimiz az çok bir seyler biliyoruz.buralarda okuduğum kadarıyla çok yemekten yorgunluktan vs.şeylerden olması daha muhtemelmiş.ama bugün saat 11.00 gibi basımdan gecen karabasan olayını anlatmak ve bilgi vermek istiyorum.gece 11 00 gibi yattım hersey yolunda idi.derken bi rüya görmeye basladım.arkadaslarımla piknikteyiz ama bunların hiçbirini tanımıyorum kel kafalı iri gözlü 3 5 kişi aralarında konuşuyolar hemde bağırarak derken içlerinden biri ani bi hareketle kafama poşet geçirip sıkmaya basladı.nefes alamıyordum.o an uykuyla uyanıklık arası nasıl oldu bilmiyorum ama sağ elimle ona dokunup hafişfce yumruk atmaya basladım teni sanki buz gibiydi hissettim ve gözlerimi araladığımda tabii uyanmak istiyorum ama nefes alamıyorum yemin ederim cini gördüm yorganın altından kabartısı belli, oluyoodu sonra hafice süzüldü beyaz pamuk yumağı biçimsiz bir seydi ben uykuyla uyanılklık arasındayım hale nefes alamıyordum ve içimden o an nas suresini okumaya basladım yemin ederim çığlık atarak kaçtı hemen uyandım kabus muydu diye baktım ama yorganım yere düşmüştü terlemiştim korkudan şu an uyuyamıyorum ve ellerim halen titriyo bu anlattıklatrım doğru arkadaslar sakın rüyaydı demeyin çünkü herseyin farkındaydım saatimin tiktaklarını bile duyuyodum.[​IMG]
   
 2. Cevap: İyi Saatte olsun

  :f98::f98::f98::f98:
  Sen neler diyorsun swhboss ben olsam kesin kalpten gitmiştim bu karabasandan ziyade freddy kuşağı olmuş :f73:
   
 3. Cevap: İyi Saatte olsun

  yok artık cini gördün kim görmüş ki sen göresin kardeşim
   
 4. Cevap: İyi Saatte olsun

  iNanmayacagınızı biliodum waLLa KeLtos :D biridi
   
 5. Cevap: İyi Saatte olsun

  Bence de iyi saatte olsunlar :f20:
   
 6. Cevap: İyi Saatte olsun

  Bence hayalet,cin diye bir şey yoktur..:f196::f20:
  Ben inanmıyorum valla kim ne derse desin..;) :
   
 7. Cevap: İyi Saatte olsun

  :hih: blooma katılıyorum bende inanmam öyle şeylere
   
 8. Cevap: İyi Saatte olsun

  Sonuçta Rüyaydı Gercekte görmdim Rüyamda Gercekte Görsem Şu an Bakırköydeydim ;)
   
 9. Cevap: İyi Saatte olsun

  bende böle karabasan vb şeyleri duydum....çok korkunç..arkadaşımın annesinin başından geçmişş...kadının boğazı sıkılıyor gibiymiş..kadın sonra bismillahirahmanirahhim demeye başlamış ve kaybolmuş...vbende çok korkuyorumm :D:eek:
   
 10. Cevap: İyi Saatte olsun

  ellerin hala titriyosa sen hiç yazım hatası yapmadan bunu nasıl yazdın acaba :f30::f30:
   
 11. Cevap: İyi Saatte olsun

  Bloom a bende katılıyorum üç harflı lerden bahsetmesek :f20:
   
 12. Cevap: İyi Saatte olsun

  İslam dinine göre ‘karabasan’ ya da halk dilinde olduğu gibi ‘ağır basma’ diye adlandırılan bu olay cinlere bağlanır. Beşer (İnsan) soyu dışında en açık şekilde Kuran-ı Kerim’de tarifi yapılan bir diğer canlı da cinlerdir. Bir tür ateşten yaratıldığı ve insan gibi kendi amelinden sorumlu olduğu bilinir. İslam toplumunda karabasandan muzdarip insanlar hocalara götürülür, muskalar taşır ya da yatağının altına yerleştirilen makas, bıçak gibi metal kesicilerle bu kâbustan kurtulmaya çalışır.

  Karabasan her ne kadar ürkütücü bir olay olarak adlandırılsa da, bilimsel anlamda açıklamasına bakılırsa, son derece yararlı bir olaydır. Eğer uyku felci yaşamasaydık, belki rüyamızda koştuğumuz için biz de koşmaya yeltenecek, kollarımızı bir yerlere çarpacak ve kendimize bir şekilde istem dışı zarar verecektik.

  (Alıntı)