iyi ki yaptım

'Masallar ve Hikayeler' forumunda tsuu tarafından 19 Ekim 2008 tarihinde açılan konu


 1. İYİKİ YAPTIM


  Küçük bir kasabanın 4 ayrı Mahallesi varmış.

  Birinci mahallede'' EVETAMA '' lar yasıyormuş. Evet ama'lar her zaman ne yapılması gerektiğini bildiklerini düşünürlermiş. Yapma zamanı geldiğinde ise''evet ama'' diye yanıtlarlarmış.Yanıtları hep yanlış olurmuş. Suçu'da başkalarına atmakta ustaymışlar.


  İkinci mahallede'' YAPACAĞIM '' lar yasarmış. Ne yapacaklarını bilirlermiş. Kendilerini yapacakları şeye adim hazırlarlarmış ama yapacakları sırada şanslarını kaçırdıklarının farkına varırlarmış. Bu Mahallede insanların dizleri dövülmekten yara bere içindeymiş. Yasamı ertelememek için verdikleri kararı bile ertelerlermiş.

  Üçüncü mahallede yasayan '' KEŞKE '' çilerin hayati algılama güçleri mükemmelmiş. Neyin yapılması gerektiğini daima en iyi şekilde bilirlermiş ama... maalesef her şey olup bittikten sonra.'' Keşke '' cilerin de basları hep kanarmış, duvara vurmaktan !..
  Kasabanın en yeşil bölgesinde, en güzel evlerin olduğu mahallede ise" IYI Kİ YAPTIM ''lar otururmuş. '' Keşke ''ciler bu mahallede yürüyüşe çıkar, etrafa hayranlıkla bakarlarmış. '' Yapacağım ''lar '' Keşke ''ciler ile birlikte bu mahallede yürüyüşe çıkmak ister ama bir türlü fırsat bulamazlarmış.'' Evet ama ''lar ise Mahallenin güzelliğini görmek yerine, Ağaçların gölgelerinin yeterince geniş olmadığından,günesin erken Saatte dogması gerektiğinden şikayet ederlermiş.
  ''İyi ki yaptım'' Mahallesinde ki insanların kusuru da beyinlerinde mazeret üretme merkezlerinin olmamasıymış.Bu yüzden yasadıkları ortam her zaman güzel, düzenli ve huzurluymuş.
  Bu hafta hep beraber ''İyi ki yaptım'' Mahallesine taşınmaya ne dersiniz ?


  Can DÜNDAR
    2. Hayatta, "iyi ki yaptım" dediklerimiz mi yoksa "keşke" dediklerimiz mi daha fazla?

  Düşündürücü ve anlamlı paylaşımınıza teşekkürler tsuu!.. :f40:
    3. Emeğine sağlık Tsuu
  Paylaşım için teşekkürler.
    4. emeğine sağlık TSUU:f40: güzel bir paylaşımdı:f40:
    5. Paylaşım için tşkler tsuu daha öncede zevkle okuduğum bir yazıydı
    6. emeğine sağlık tsuu teşekkürler
    7. Teşekkürler Tsuu.
    8. teşekkürler tsuu zevkle okudum