İyi Bir Temizlik Nasıl Olmalıdır

'Ansiklopedik Bilgi' forumunda EyLüL tarafından 13 Şub 2012 tarihinde açılan konu

 1. İyi Bir Temizlik Nasıl Olur
  İyi Bir Temizlik Nasıl Yapılır

  Eevet tüm bayanların en önemli problemi iyi bir temizlik için neler gerekiyor Kolay bir planlama ve bazı pratik önerilerle temizliğe girişebilir, gözünüzde büyüyen temizliğe yavaş yavaş başlayabilirsiniz.

  Temizlikte Yaparken Plan
  Nereyi hangi günlerde temizleyeceğinize dair bir plan oluşturun. Bunun için haftalık plan ya da aylık plan yapabilirsiniz. Hafta içi çalışıyorsanız sizin için aylık programlama daha etkin olabilir.

  Planda evin hangi bölümünü nasıl ve kaçar dakikalık periyotlarda temizleyeceğinize yer verin. Böylece unuttuğunuz ya da atladığınız detaylar olmayacağı gibi kendinizi yormadan temizliğin üstesinden gelebilirsiniz.

  En güzel temizlik Yağmurlu havalarda yapılan temizlikdir. Çünkü toz oranı sıfır olduğu için daha hijyenik bir temizlik elde edilmektedir.

  Temizlik yaparken öncelikle her işte olduğu gibi planlı hareket etmek gerekmektedir.

  Mesela tozlu ve rüzgarlı bir havada temizlik kesinlikle iyi bir sonuç vermez.

  En iyi temizlik herzaman ne yapılması bilen ve ayrıca temizliğe önem veren profesyonel kişilerin yapmış olduğu temizlikdir.

  Her akşam yemeğinden sonra 5 dakika ayırın ve şunları yapın

  Temizlikte Malzemeler
  Vakti en etkili şekilde kullanmak istiyorsanız keşif turundan hemen sonra ihtiyaç duyacağınız temizlik malzemelerinin listesini yapın ve en kısa zamanda ertelemeden temin etmeye özen gösterin.

  Temizlik yaparken en fazla vakit çalan şeylerden biri doğru gerecin evde bulunmuyor oluşu ya da uygun temizleyicinin bitmiş olması. Yeni bir deterjan y ada gereç satın almak üzere markete gitmek ise çok büyük vakit kaybı olabiliyor.

  [​IMG]