İyi Bir Basketbolcu Olmak

'Spor Gündemi' forumunda Sitem tarafından 1 Şubat 2012 tarihinde açılan konu


 1. İyi bir basketbol oyuncusu nasıl olunur?  İyi Bir Basketbolcu Olmak için en öncelikli olması gereken şey azimdir doru beslenme düzenli uyku alışkanlıkları gibi şeyler iyi bir basketci olmak için önemli olan şeylerdir..İşte iyi bir basketci olabilmeniz için yapnaız gerekenler;


  Beslenme, basketbolcu için ve bütün sporcular için en önemli unsurdur. Kişi beslenmesine dikkat etmiyorsa spor hayatı boyunca sakatlıklardan kurtulmayacaktır. Her zaman beslenmenize dikkat edin. Kilo almak bir sporcu için en kötü şeylerden biridir. Vücut dengenizi bozabilir hatta yeteneğinizi kısmende olsa kaybedebilirsiniz.

  Antrenman, bir basketbolcu ne kadar düzensiz antrenman yapıyorsa o kadar düzensiz basketbol oynar. Unutmayın: Eğer kendinizi geliştirmekten vazgeçerseniz, gerilemeye mahkum olursunuz.

  Pes etmeyen, bir kişi olmalısınız. Her zaman başarılı olmayı beklerseniz yolu çok erken bırakırsınız. Onun için sabırlı olun ve çalışın.

  Eğitim, kritik noktalardan biridir. Türk oyuncular ile NBA oyuncularının verdiği röportajları karşılaştırın. NBA oyuncuları yeri geldiğinde filozof gibi konuşabiliyorlar. Eğitimli biri olmanız basketbol kariyerinizi ve basketbol yaşantınızı doğru yönetmeniz anlamına gelir. Bu basketboldaki oyun tarzını bile etkiler. Aklınızı daha çok kullanırsınız.

  Yetenek, doğuştan değildir. Kişiler çok erken yaşta basketbola başlar ve yeteneklerini oluştururlar. Bunu bilmen bile iyi bir basketbolcu olmana sebep olabilir.


  [​IMG]