iWatch Nedir Özellikleri Nelerdir?

'Teknoloji Haberleri' forumunda Erva tarafından 17 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu


 1. iWatch Nedir Özellikleri Nelerdir?

  [​IMG]

  Apple’ın bu yıl sunması beklenen akıllı saati iWatch hakkındaki söylentiler artarken, teknoloji devinin dikkatini çekmek isteyen tasarımcılar da boş durmuyor. ABD piyasasında Pebble’ın başını çektiği ve irili ufaklı markaların sürüklediği akıllı saat piyasası, merakla iWatch’u bekliyor.

  Nike+ Fuel Band kol bandına benzerlik gösteren tasarım, iWatch’un ön kısmını tamamen esnek bir dokunmatik ekrandan oluşturuyor. Sol tarafta, ana ekran tuşu yer alıyor. Sağda ise ses ayarı için iki tuş yer alıyor.

  Hamilton, tasarımıyla iWatch’da iOS 7 tecrübesini maksimum kılmak istediğini belirtiyor.Görüntülü görüşme İtiraf edib bu sizin de aklınıza gelmişti; cidden harika bir özellik değil mi? Müfettiş Gadget gibi on parmağımızda on marifet olacak. Birisi ile görüşmek istediğimiz zaman tek yapmamız gereken şey saatimizi yüzümüze doğru tutmak. iPhone ile yapabiliyoruz, iWatch’ta neden olmasın? Ya da çok istiyorsanız Google Glass alın ve Yargıç Dredd gibi dolaşın.

  Navigasyon Apple Maps’i saymazsak”, iPhone navigasyon için harika bir araç. Ancak 5 inçlik bir telefonu sürekli elimizde tutarak ortalıkta dolaşmak, sürekli cebimize sokup geri çıkarmak… Bu iWatch ile daha da iyi bir hal alabilir. Saate eklenecek ve yayalar için olacak olan adım adım navigasyon sistemi ile iWatch zahmetsiz ve bir o kadar da işlevsel bir yön bulma aracı olabilir.