İstiklal Marşına Neden Saygı Göstermeliyiz

'Ansiklopedik Bilgi' forumunda Yasemin tarafından 28 Şubat 2013 tarihinde açılan konu


  1. İstiklal Marşına Neden Saygı Gösterilmeli


    Milli marşımız İstiklal Marşı bağımsızlığımızı temsil eden yegane değerdir.Bundan dolayı bayrağımıza ve İstiklal Marşımıza sevgi ve saygı duyarız.

    Her ikiside bir milletin yani farklı dil, din, köken, kültür ayrımı gözetmeksizin aynı ülke toprakları ve sınırları içerisinde yaşayan insan toplumunun temsili ve onun logosu bayraktır. Milli marşımız milletimizi temsil eden yegane değerlerden birisidir.İtiklal Marşımız bağımsızlığımızın sembolüdür İstiklal marşı geçmişte verilen mücadelelerin vardıkları son noktalardır.Her ülke yada milletin yaptığı gibi bizde İstiklal marşımıza saygı gösteririz. Aynı zamanda geçmişte bu topraklar için mücadele vermiş; şehitlere ve gazilere ve temsil ettiği Türk Milletinede saygı göstermiş oluruz.

    İstiklal Marşımıza saygı duymak İstiklal Marşı'mızın yazarı şair Mehmet Akif Ersoy a teşekkür etme imkanıdır İstiklal Marşı mızı usulüyle okuyabilmek şehidime , askerime güçtür , selamdır , saygıdır . Gururdur , mutluluktur TÜRK gencine yakışandır İstiklal Marşı ’ mızı okuyabilmek bu vatan için ölenlere ağlamaktır...