İşte PKK Terörüne Destek Veren Şirketler

'Haberler' forumunda Pardus tarafından 2 Haz 2009 tarihinde açılan konu

 1. Avrupa'nın birçok ülkesinde kurulmuş bu şirketler PKK terör örgütünün finansörü...
  02 Haziran 2009 /


  Terör örgütü PKK'ya finans sağlayan şirketler listesinde Almanya başta olmak üzere Avrupa'nın pek çok ülkesindeki holdingler, inşaat firmaları, tekstilciler, toptan gıda marketlerinin ismi bulunuyor

  Sabah gazetesinden Abdurrahman Şimşek'in haberine göre, terör örgütü PKK'nın Avrupa'daki finans kaynağı Uluslararası Kürt İşadamları ve İşverenler Birliği'ne (KAR-SAZ) üye olan ve destek veren şirketlerin listesinin bulunduğu istihbarat raporuna ulaştı. Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) PKK'nın Avrupa'daki yapılanmasıyla ilgili bir raporuna ekli listede, Almanya başta olmak üzere Avrupa'nın pek çok ülkesindeki holdingler, inşaat firmaları, tekstilciler, dönerciler, pizzacılar ve toptan gıda marketlerinin ismi bulunuyor. MİT'in raporundaki bilgilerden yola çıkarak PKK'ya finans sağlayan KAR-SAZ'ın izini Almanya'dan sonra Belçika'da da süren SABAH muhabiri, bu sözde ekonomi birliğinin bağlı olduğu Brüksel'deki KON-KURD (Avrupa Kürt Dernekleri Konfederasyonu) merkezini de görüntüledi. Rue Jean Stas 41, 1060 adresindeki KON-KURD binası silahlı kişiler tarafından korunuyor. PKK'nın üst düzey ismi Sabri Ok'un da Brüksel'de ikamet ettiği ve KONKURD'a gidip geldiğini MİT tespit etti. Sabri Ok, KON-KURD'un perde arkasındaki Avrupa sorumlusu. Öcalan'ın en yakınında ve PKK'nın ilk silahlı eylemlerinde rol alan Sabri Ok'un ismi son olarak polisin 15 ilde gerçekleştirdiği Kürdistan Topluluklar Birliği (KCK) TürkiyeMeclisi adındaki yapılanmasına yönelik operasyonda gündeme gelmişti. İddianamede, Ok'un KCK'nin Avrupa Koordinasyonunun başına getirildiği belirtiliyor.

  MASAK'IN HEDEFİNDE

  Önceleri Avrupa ülkelerinde KOBİ'ler gibi (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler) örgütlenen KAR-SAZ'ın şirketleri zamanla büyüyüp holdingleşti. KAR-SAZ, Avrupa'daki yandaşlarının uyuşturucu parasını aklarken, parayı mali suçları araştırma kuruluşlarının dikkatini çekmesin diye farklı kişilerin hesaplarına aktarıyor. Bu para PKK ile paylaşılıyor. MİT, Avrupa'daki terör finansörü şirketlerin listesini Mali Suçlar Araştırma Kurulu'daki (MASAK) "Terörün Finansmanı ve Değerlendirme Grubu"na verdi. MASAK, Almanya, İtalya, Fransa, Avusturya, Yunanistan, Belçika ve İsviçre gibi ülkelerdeki KAR-SAZ şirketlerini mercek altına aldı. MASAK, ülkelerle anlaşma yaparak terörle ilgili bilgilerin doğrudan Türkiye'ye verilmesini istiyor.

  İşte terör holdinginin bazı şirketleri....

  Anatou Schneiderel-Almanya
  Avaşin Holding-Almanya
  Medye TV, Korkmaz Garten Landschaftsbau-Almanya
  Kurd Com-Almanya
  Mala Kurda-Almanya
  Mezopotamya-Almanya
  Roj Two Polat Fleisch Gmbh-Almanya
  Roj Online-Almanya
  Zozaan Amed-Almanya
  Yıldırım Musa Kurierdients-Almanya
  Azet Constuction-Fransa
  Charlet Du Nord-Hacı Karakoyun-Fransa
  Amed Plc-İngiltere
  Kürt Esnaf ve İşadamları Birliği- İsviçre
  Orient Platform Sarl-İsviçre
  Erbil B.V.-Hollanda
  Kandill Imbis Morgil Gmbh-Avusturya
  Karmenio-Yunanistan
  Fazilet-Belçika
  Geleri Exp.-Romanya

  DESTEK VERİYORLAR
  PKK'lı Hacı Karakoyun'un Fransa'nın başkenti Paris'te bulunan kafeteryası (üstte). Avrupa'da bir çok pizzacı, dönerci ve market parasal açıdan terör örgütü PKK'ya destek veriyor.