işte manga

'Haberler' forumunda masum güzel tarafından 28 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu


 1. Norveç'in başkenti Oslo'da yapılan 55. Eurovision Şarkı Yarışması'nın 2. yarı finalinde 17. sırada Türkiye'yi temsilen sahneye çıkan Manga "We Could Be The Same" adlı parçasıyla başarılı bir performans sergileyerek, salonda bulunan 16 bin kişiden büyük alkış topladı.

  Sahneye stilist Mehmet Acar tarafından "Que" firmasının kostümleri ile çıkan Manga, koreograf Genevieve Cleary'in koreografisi ile diğer ülkelerden değişik bir performans sergiledi. Yarışmadaki tek rock grubu Manga, Türk geleneksel müziği ile modern ve Batı müziğini karıştırarak sunduğu sahne gösterisiyle çok başarılı bir şov yaptı.

  Sahnede robot olarak insana dönen ve vokalist Ferman'a sarılan Natalie Marrable'ın, lazer ışıkları ile donanmış giydiği 70 kiloluk kostümü, büyük bir ilgiyle izlendi. 55 kilo ağırlığında olan Mararable, kostümünü sahnede çıkarmakta zorlanmaması da dikkat çekti. 22 kamera ile takip edilen bu büyük heyecan dünya genelinde 120 milyon insana ulaştı.

  Gitarda Yağmur Sarıgül'ün sıçrama hareketleri ve sol gözündeki göz yaşını andıran boya gözden kaçmadı. Bas gitarda Cem Bahtiyar, bateride Özgür Öney ve DJ Efe Yılmaz rock grubuna yakışan tarzlarıyla salonda coşku yarattı. Eurovision Şarkı Yarışmasının sunucularından Erik Solbakken, son üç parçayı anons ederken kravatlarında Türk, Gürcü ve Hırvat bayraklarını kullandı. Öte yandan Bulgaristan'ı temsil eden Miro, sol dizindeki menisküs rahatsızlığı sebebiyle iğne yaptırarak sahneye çıktı.

  Manga 14. Sırada Yarışacak

  Norveç'in başkenti Oslo'da Cumartesi günü yapılacak 55. Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi temsil edecek Manga Grubu, 14'üncü sırada sahneye çıkacak. 55. Eurovision Şarkı Yarışması'nın yarı finalinde yarışan Manga Grubu, finale yükselen diğer ülkelerin temsilcileriyle birlikte basın toplantısına katıldı. Basın toplantısına bas gitarist Cem Bahtiyar ile birlikte katılan vokalist Ferman Akgül, kendilerine oy veren herkese teşekkür ederek, çok mutlu olduklarını söyledi.

  Finalde sahneye çıkacakları sıra için yapılan kurada da Ferman Akgül, 14 numarayı çekti. Türkiye'yi "We Could Be The Same" adlı parçasıyla temsil eden Manga grubuyla birlikte finale yükselen diğer ülkeler, Gürcistan, Ukrayna, Kıbrıs Rum Kesimi, İsrail, İrlanda, Azerbaycan, Romanya, Ermenistan ve Danimarka oldu.


  Manga 14. Sırada Yarışacak
  55. Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi Temsil Edecek Manga Grubu, 14'üncü Sırada Sahneye Çıkacak.


  Manga Finalde
  Eurovision'da Türkiye'yi Temsilen Sahneye Çıkan Manga, Finale Yükseldi.
  alıntı