İşte en aptal eğlence

'Haberler' forumunda alemşah tarafından 24 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu


 1. Böyle eğlence yapana kadar direk intihar et daha yi bence sakat kalırsan ne olacak o daha kötü.
  [​IMG]

  İspanya'nın turistik otellerinde başlayan balkondan havuza atlama çılgınlığı 9 kişinin ölümüne yol açınca tepki çekti

  İspanya'nın özellikle İberya Yarımadası'ndaki otellere tatile gelen gençler arasındaki en moda eğlencelerden biri olan "balkondan atlama yarışı" ülke basını tarafından "dünyanın en aptal sporu" ilan edildi. İspanya'nın en çok satan gazetelerinden El Mundo, "Bu aptal ve bir o kadar da tehlikeli spor, bir yıl içinde toplam 9 turistin hayatını yitirmesine, 30 kadarının da ağır şekilde yaralanmasına yol açtı. Birileri buna 'dur' demeli " diye yazdı.

  BALKONDAN BALKONA ZIPLAMA
  Yerleştikleri odaların balkon veya pencerelerinden bir diğerine 'Tarzanvari' zıplayan ya da otelin havuzuna atlayan macera düşkünü gençler, bu ölümcül atlayışlarını internetteki video paylaşım sitelerine de gönderiyor. Bu çılgın yarışa katılanların daha çok yaşları 18 ila 25 arasında değişen İngiliz gençler olduğunu belirten El Mundo gazetesi, "Aptallık yarışında ikinci sırayı ise Alman ve İspanyol gençler alıyor" diye kaydetti.

  ALKOL VE UYUŞTURUCU ALINIYOR
  Bazı atlayışların ölümle sonuçlanmasının havuz kenarlarının beton olmasından kaynaklandığını belirten yetkililer, bütün risklerine rağmen arkadaşlarının tezahüratları arasında çılgın atlayışlarda bulunan gençlerin sayısının her gün daha da arttığını vurguluyor. En çok ölüm vakasının yaşandığı İspanya'nın Balear Adası'ndaki Palma de Mallorca otelinde meydana geldiğini belirten Psikolog Maria Angeles Lecinena, "Atlayışı gerçekleştirenler alkol ve uyuşturucu aldıkları için risk duyularını kaybediyor." dedi.

  İSPANYOL POLİSLER ALARMDA
  Balkondan balkona ve balkondan havuza atlama çılgınlıklarının önüne geçebilmek için yoğun önlemler almaya çalıştıklarını ve polisten yardım istediklerini belirten Palma de Mallorca Oteli yetkilileri, "Özellikle bu yaz ortaya çıkan tablo korkutucu boyutlara ulaştı. Sezon başından beri 30'a yakın yaralanma meydana geldi, 4 turist de hayatını kaybetti" bilgisini verdi.

  BODRUM'DA BİR VAKA YAŞANDI
  Otel sahipleri tedbir olarak genç müşterilere alt katlardan oda verilmesi talimatını verdi. Öte yandan Antalya'da alkollüyken balkondan düşen İsviçreli Brigitt Gürcan ağır yaralandı. Bodrum'da da bir barın balkonundan atlayan İngiliz turist Hollandalı bir başka turistin üzerine düşerek hastanelik oldu.
   


Similar Threads: İşte aptal
Forum Başlık Tarih
Haberler Yeni ehliyet sistemi için gerekli evraklar nelerdir 2016 7 Ocak 2016
Haberler Akil İnsanlar listesindeki isimler 3 Nisan 2013
Haberler 2013 Yeni KEY Ödemeleri Listesi 28 Ocak 2013
Haberler lepisteslerin bilmediğiniz özellikleri 10 Ocak 2013
Haberler milli piyango sonuçları sorgulama bilet no sorgula sıralı liste 1 Ocak 2013