İşte aşının ilk mağduru

'Haberler' forumunda alemşah tarafından 5 Kasım 2009 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]İşte aşının ilk mağduru
  Yüksek tansiyon ve kalp çarpıntısı şikayeti ortaya çıkan genç hemşire tedavi altına alındı.Bursa'nın Orhaneli ilçesinde, domuz gribi aşısı vurulduktan sonra yüksek tansiyon ve kalp çarpıntısı şikayeti ortaya çıkan genç hemşire, tedavi altına alındı.

  ÖLÜ SAYISI 19 OLDU

  SOĞUK ALGINLIĞINIZ DOMUZ GRİBİ Mİ?

  Alınan bilgiye göre, Orhaneli Devlet Hastanesi Acil Servis'te görev yapan hemşire Şeyda K. (21), domuz gribi hastalığından korunmak amacıyla aşı yaptırdı.[​IMG]Aşı vurulan bölgede kaşıntı ve kızarıklığın ortaya çıkması üzerine gerekli müdahale yapılan Şeyda K, bir süre sonra tekrar aynı şikayetler ortaya çıkınca çalıştığı hastanede tedavi altına alındı.

  Genç hemşire, durumu daha da kötüye gidince Bursa Çekirge Devlet Hastanesine sevk edildi.

  Solunum zorluğu çektiği öğrenilen genç hemşire, Doğancı Barajı mevkisinde doktor bulunan başka bir ambulansa nakledildi.

  Çekirge Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi'ndeki müdahalenin ardından gözlem altında tutulan Şeyda K'nin, sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.[​IMG]-''10 BİNDE BİR OLAN BİR OLAY''-

  İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kişinin vücut duyarlılığı ölçüsünde herhangi bir hastalıkla ilgili vurulan aşı sonrası, kaşıntı ve kızarıklık şikayetinin gelişmesinin normal olduğunu belirtti.

  Hemşire Şeyda K'nin, domuz gribi aşısı vurulmasının ardından ortaya çıkan şikayete bağlı olarak, heyecandan tansiyonunun yükseldiğini ifade eden Akan, şunları söyledi:

  ''Bursa'da 10 bin kişiye aşı yaptık. 10 binde bir böyle bir olay yaşadık. Normal bir durum. Herhangi bir aşıdan sonra da böyle bir durum yaşanabilirdi. Heyecandan dolayı kalp çarpıntısı ve yüksek tansiyon şikayetiyle hastanede tedavi altına alındı.''

  Akan, genç hemşirenin sağlık durumunun iyi olduğunu kaydetti.
  mynet
    2. Cevap: İşte aşının ilk mağduru

  onbinde olan bizede olursa çok düşündürüyor artık aşı sağlık görevlileri veya bu aşıya izin verenler artık yeter aşı olup olmama kararsızlığı ve görülen bu yan etkiler tedirgin etti,o zaman neden bu aşı Türkiyeye getirildi yada madem böle bi yan etkileri var virüse karşı başka bi aşı üretilse mümkünse
    3. Cevap: İşte aşının ilk mağduru

  Mevsimsel grip aşısı olmuş birisi olarak aşının normal yan etkileri bunlar şişlik,kızarıklık,aşı bölgesinde ağrı,kolda az da olsa hareketsizlik,ateş.

  Çocuklar için yapılan bulaşıcı hastalık aşılarında bile bu yan etkiler oluyor anne ve babalar iyi bilirler.

  Fakat bizler hakkında hiçbirşey bilmediğimiz bir domuz gribi aşısı yüzünden tedirginiz haklı olarak...
    4. Cevap: İşte aşının ilk mağduru

  aşı zaten o hastalığın ufak bir parçasını vucuda enjekte etmektir vucut bu hastalığı tanıyıp yok ediyor sonra bu hastalığı tanıdığı için daha sonra yakalandığında bu hastalıkla savaşması kolay oluyor ve hastalığı yok ediyor bildiğim kadarı ile aşı bu yanlışsa düzeltin
    5. Cevap: İşte aşının ilk mağduru

  Evet hemen hemen böyle birşey :f63:
    6. Cevap: İşte aşının ilk mağduru

  hemen hemenmi geri kalanı nasıl peki:f20: