İstanbul'da yağış felaketi

'Haberler' forumunda EyLüL tarafından 15 Haz 2011 tarihinde açılan konu

 1. İstanbul'da yağış felaketi
  İstanbul'da yağış

  İstanbul’da önceki gün başlayan sağanak yağış bugünde trafiği ve hayatı felç etti, birçok maddi hasarlı su baskınlarına neden oldu.

  İstanbul Anadolu yakasında aşırı yağışlar nedeniyle Kadıköy'de Kurbağalıdere taştı, dereye düşerek sele kapılan Mevlüt Coşkun adlı belediye işçisi hayatını kaybetti.
  [​IMG]
  Göztepe Kavşağı, Bostancı Kavşağı ile E-5'in Boğaz köprüsü bağlantılarında su birikmeleri sebebiyle trafik felç oldu. Kadıköy Uzunçayır'da yolun ortasında kalan belediye otobüsü trafiğin tıkanmasına neden oldu. Sağanak yağış nedeniyle trafik durunca insanlar arabalarından inip yürümek ve toplu ulaşım araçlarını kullanarak işlerine ulaşmak zorunda kaldı.

  GÖZ GÖRE GÖRE BOĞULDU

  Kadıköy’de Kurbağalıdere’nin taşması sonucu Fikirtepe Köprüsü ve Mandra Caddesi’ndeki onlarca araç su altında kaldı. Dereye düşen Mevlüt Coşkun adlı belediye işçisi kayboldu.

  İstanbul’da özellikle Anadolu Yakası’nda etkili sağanak nedeniyle Kadıköy’deki Kurbağalıdere, Yeni Salı Pazarı’nın kurulduğu yere yakın bölümde taştı. Taşma sonucu sular, Fikirtepe Köprüsü ile Mandra Caddesi’ni etkisi altına aldı.

  Köprü ve Mandra Caddesi’ndeki onlarca araç mahsur kaldı. Mahsur kalan araçlar ile içindekilerin kurtarılması için olay yerine çok sayıda iş makinesi, itfaiye aracı, ekip ve ambulans sevk edildi.

  Kurtarma çalışmaları sürdüğü sırada bir kişinin dereye düştüğü görüldü. Suların sürüklemeye başladığı vatandaş, ekipler ve vatandaşlarca takip edilerek sudan alınmaya çalışıldı. Ancak bir süre sonra vatandaş, dere suları arasında gözden kayboldu.

  SAĞANAK YAĞIŞ YOLLARI SU ALTINDA BIRAKTI

  İstanbul'da aniden bastıran sağanak yağış yolları su altında bıraktı.

  Özellikle Avrupa yakasında etkili olan sağanak yağış, vatandaşları hazırlıksız yakaladı. Sabah yüzünü gösteren güneşe aldanan İstanbullular aniden bastıran yağmurla birlikte sırılsıklam oldu. Bazı noktalarda tıkanan rögarlar ise yolları su altında bıraktı. Araç sürücüleri yollarda biriken yağmur suları nedeniyle zor anlar yaşadı.


  [​IMG]