İstanbulda nerede denize girilir?

'Bunları biliyormusunuz' forumunda HazaN tarafından 5 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu


 1. İstanbul'da yaşamak ve denize girememek ne kadar acıdır. Etrafında okadar su olacak ve sen ona uzaktan bakacaksın gerçekten üzücü bir durum olsa gerek. Biz mesela denizimiz olmadığı için hiç böyle bir sıkıntı yaşamıyoruz :f30:

  Gelelim İstanbulluların rahatça denize girebilecekleri yerler...

  NTV'ye konuşan Kadir Topbaş, İstanbul'un 'güvenli' plajlarını şöyle sıraladı:

  "28 km. sahillerimiz plaj olarak açılmış durumda. Onun dışında İatanbulun 403 km sahili denize girilebilir halde. İstanbul deniz kenti olma özelliğiyle İstanbullulara yetmekteydi fakat kirliliğin hat safhaya ulaşmasıyla insanlar denizlerden uzaklaştı. Şu anda Güneş Plajı önündeyiz. Burası da 15-20 senedir maalesef İstanbullulara hizmet veremedi. Çünkü kirlilik hat safhadaydı ve denizler girilemez haldeydi. Bu yıl özellikle Güneş Plajı'nda kalite oldukça iyi ve rahatlıkla insanlar burada denize girebilir diyebiliriz.

  Florya'ya yoğun talep

  Florya sahillerinde 1 milyon 200 bin metrekare alan içerisinde 428 tane alan yıktık. Bunların içinde A, B, C otelleri, Güneş Motelin bir kısmı, birtakım barakalar, birtakım yazlık için yaptırılmış yerler yer alıyor. Böylece halka kapalı olan alanları halka açtık ve bugün plajımız artık İstanbulluların emrinde ve sizin de bahsettiğiniz gibi çok ciddi bir talep var.

  Bazı bölgeleri ücretli yapalım ki biraz daha farklı olsun diye düşündük. Buralar: Güneş Plajı'nın 1 ve 2 dediğimiz noktaları. Bunlardan biri kişi başı 10 diğeri 15 lira. Öğrencilere indirim var, 7 yaş gurubunun altına ücret alınmıyor. Aile indirimleri ve grup indirimleri olacak.
  Diğer taraftan Cadde Bostanda büyük kulübe yakın olan 3 tane plajımız var. Bir tanesinde ücretli deneme çalışması yapmaktayız. Bu da bir farklı ihtiyaca cevap versin diye bir çalışma.
    2. Cevap: İstanbulda nerede denize girilir?

  1 yil önce istanbula gittigimde baya bir calisma vardi, tabiki istanbullular daha iyi bilir denize girilecek yer varmi cok fazla girilecek yer yokdu..

  ama her haliyle dünya sehri i S T A N B U L
    3. Cevap: İstanbulda nerede denize girilir?

  İstanbulda hiç bi yerde denize Gİ-RİL-MEZ...
    4. Cevap: İstanbulda nerede denize girilir?

  Sen Kadir Topbaş'tan iyi mi bileceksin. Girilir diyor işte yalan mı söyleyecek :f30:
    5. Cevap: İstanbulda nerede denize girilir?

  Gülme tamam mı :f20: Havası yeter :) Canım İstanbul'um ;)

  Gelelim denize girme konusuna ;üzülerek bu konuya katılıyorum.Birkaç yer var temiz denilebilecek.:(Onlara da ben girmiyorum çocukluğumdan beri.

  Ama yok Blue bana İstanbul'da denize girecek yer bul dersen atlarız bir tekneye şöyle adalara doğru 20 dak.bir deniz yolculuğundan sonra cuppp atlarız suya ;):)

  Gitmesem de,görmesem de,denizine giremesem de :f101:
    6. Cevap: İstanbulda nerede denize girilir?

  Liman kentlerinin çok büyük sorunudur deniz kirliliği hele İstanbul gibi iki kıtayı birbirine bağlayan bir kent ise denizin temiz kalması çok zor. Günde seyahat eden 100'lerce gemi ve o gemilerin denize bıraktığı atıklar inanılmaz derecede. Kesin çözüm gemilere bez bağlamak :)